Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Right Now a Overdrive sú novinky, ktoré ponúka playlist Rádia Aetter

Napísal na 26. februára 2021

Spevák Conan Gray a skupina Sophie and the Giants vydali skvelé hity. Ak ste ich ešte nepočuli, tieto novinky môžete nájsť aj v playliste Rádia Aetter. Ktorá sa stane vašim favoritom? 

Sophie and the Giants – Right Now

Sophia začala so skladaním pesničiek, keď mala osem rokov a jej prvými fanúšikmi boli rodičia. Po niekoľkých rokoch však speváčka našla parťákov, s ktorými sa spojila, a tak vznikla skupina Sophie and the Giants. V strede februára vydali novú pieseň s názvom Right Now.

Členovia skupiny sa čo najlepšie snažia prekonať pandémiu, ako aj obmedzenia s ňou spojené. Cieľom skladby je dodať fanúšikom a poslucháčom silu povzniesť sa nad aktuálnu situáciu. Skladba vás prinúti vstať zo stoličky a či už sa vám to páči, alebo nie, rozhýbe vás. Rovnako v nej môžeme nájsť odkaz, ktorý nám pieseň odovzdáva, a to, že budúcnosť bude svetlejšia. Vďaka odkazu, ktorý v sebe nesie, ale aj skvelej energii, sme ju zaradili medzi novinky Rádia Aetter.

Right Now ilustruje frustráciu, ktorú všetci aktuálne pociťujeme. Je to pieseň o tom, ako chcú byť ľudia znovu voľní bez akýchkoľvek zábran, obmedzení a bez strachu.

Väčšina ľudí prežíva počas pandémie ťažké obdobie a  zažíva pocit samoty. Hovorí sa, že hudba je liekom na všetko a aj vďaka tejto skladbe môžete mať lepší deň a rovnako vo vás môže vyvolať pocit, že všetko je možné. Speváčka Sophie má silný a chytľavý hlas, ktorý poháňa túto pieseň a prináša pozitívnu energiu.  

Conan Gray – Overdrive

Americký spevák Conan Gray sa vrátil s novým singlom Overdrive, ku ktorému natočil aj videoklip. Od vydania jeho minuloročného debutového albumu Kid Krow ide o jeho prvú sólovú skladbu a nadväzuje na singel Fake, ktorý vydal v spolupráci so spevákom Lauvom ešte v októbri 2020.

Spevák uviedol, že v piesni opisuje, aké to je, keď ľudia stratia zábrany a urobia presne to, čo v daný moment chcú, aj keby to malo byť z ich strany neuvážené.

„Myslím si, že žiť bez zábran je jediná vec, po ktorej teraz najviac túžim,  pretože v súčasnosti máme veľa obmedzení, ktoré bránia normálnemu životu“, tvrdí spevák.

Zdroje: Rockforpeople.czAmericansongwriter.com, Musicinjection.com.au


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár