Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Reprezentácia s veľkou zmenou, kapitánom bude Gáborík

Napísal na 6. mája 2015

OSTRAVA. Novým kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v Česku je Marián Gáborík. „Céčko“ na hrudi prevezme od Tomáša Kopeckého, ktorý sa nezmestil do zostavy pre dnešný zápas s Nórskom. 

„Keď mi to nešlo, je to samozrejmé. Ja sa na to tak nepozerám. Kapitán – nekapitán, ak nehráš dobre, budeš sedieť. Na ľad šli chalani, ktorí hrali lepšie,“ reagoval s nadhľadom Tomáš Kopecký.

Slovenskému centrovi sa na turnaji nedarí. V troch zápasoch nebodoval a po stredajšom rozkorčuľovaní, keď sa na ľade pohyboval v žltom drese, bolo jasné, že do večerného zápasu nezasiahne.

„Útoky budú v tom istom zložení, v akom dohrávali zápas so Slovinskom. Tomáš dnes jednoducho nebude hrať. Zápasy na šampionáte sú nahustené, turnaj je dlhý a od toho sa odvíjalo aj naše rozhodnutie. Potrebujeme sily rozložiť,“ informoval asistent trénera Peter Oremus.

20150506_msh15_svk_rozkorcul_001248279-r211-st.ir3-_t600

Tomáš Kopecký si je vedomý, že sa musí zlepšiť

Novozvolený kapitán sa, naopak, chytil. V poslednom zápase strelil 2 góly a rozhodol o dôležitých 3 bodoch v prospech Slovenska. Pre Mariána Gáboríka to bude premiéra v pozícii kapitána národného tímu.

„Majo má toho odohratého veľmi veľa, má obrovské skúsenosti. Myslím si, že s kapitánskymi úlohami u neho nebude žiadny problém,“ dodal Oremus.

Okrem Tomáša Kopeckého sa na tribúnu posadí aj Adam Jánošík. V pozícii trinásteho útočníka bude Michel Miklík. Brankárska jednotka ostáva nezmenená, nastúpi Ján Laco.

Zverenci Vladimíra Vujtka nastúpia proti Nórom dnes o 20.15.

Predpokladaná zostava:

Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Baranka – L. Hudáček, Surový, Gáborík (C) – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Daňo, Lušňák, Dravecký – Miklík

Autor: Patrik Mitas

Zdroj: pianomedia.sk