Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Reese Whiterspoon na ceste nájsť samú seba

Napísal na 7. marca 2015

Zomrela jej matka a krachlo manželstvo. Tak sa rozhodla, že pôjde do divočiny. Do kín prišiel životopisný film Divočina (Wild).

36979-9001123-1Pravá blondínka Reese Whiterspoon (Voda pre slony, Walk the line, Dievča na roztrhanie, Pravá blondínka 1, 2) tentokrát zahviezdi v autobiografickom príbehu ženy, ktorá sa po smrti svojej matky a nepodarenom a skrachovanom manželstve rozhodne vyraziť na 1770 km dlhú cestu. Hlavná hrdinka Cheryl, ktorú krehká blondínka stvárňuje, sa cíti zle, všetko sa jej rúti, má všetkého plné zuby, a tiež pocit, že už nemá čo stratiť. Preto sa bez akýchkoľvek znalostí prežitia v divočine a s nulovými skúsenosťami s divokou prírodou vyberá na vysokohorskú cestu od Mohavskej púšte naprieč celou Kaliforniou cez Oregon až do Washingtonu. Jediné, čo si berie so sebou na cestu je ťažký batoh a zvyšok vôle, ktorý ju poháňa vpred. Vo svojom vnútri však cíti, že ak zotrvá na tejto ceste až do konca a prekoná všetky prekážky, obstojí tak v tejto skúške a na jej konci bude stáť  pevne na vlastných nohách. Iba tak dokáže nájsť zase samú seba. Bude musieť prekonať nepriaznivé počasie, silné horúčavy a snehové záveje. Stretne tiež divoké zvieratá a bude bojovať so svojimi vlastnými pocitmi, ako sú hnev, beznádej, odhodlanie, vyčerpanosť či osamelosť. Jednoducho siahne si až na samé dno svojich síl. Nakoniec ale znovuobjaví vlastnú silu, radosť, odvahu a krásu.

Divočina je zrelou verziou príbehu Útek do divočiny v réžii Seana Penna. Snímky podľa skutočnej udalosti vystavujú svojich hrdinov skúškam na hranici života a smrti. V tomto filme zdrvená hlavná predstaviteľka neočakáva nič a dokáže veľa. Rovnako to platí aj pre diváka – neočakávajte veľa a dostanete veľa. Úlohou tejto snímky je vyčistiť človeku hlavu a položiť mu otázky. Vďaka myšlienkovej bohatosti a rôznym citáciám z diel spisovateľov obľúbených hlavnou postavou dáva film hrdinke možnosť prekročiť tiene strachu, smútku a minulosti a robí ju tak silnou jej slabosti. Predstavovaná snímka je v slovenských kinách od 5. marca.

Trailer si môžete pozrieť tu:


zdroje: www. kinema.sk a  www.csfd.cz

text: Martin Zachar


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com