Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Red Hot Chili Peppers prídu na Slovensko

Napísal na 23. novembra 2021

Skupina Red Hot Chili Peppers vydá ďalší album a o mesiac po tom plánujú prvýkrát príchod na Slovensko. Vystúpia na festivale LOVESTREAM, ktorý bude 12. júna 2022 v Bratislave.

Slovensko sa tak stane jednou z prvých krajín, ktorá bude novinky z albumu počuť naživo. Skupina odohrá svoj koncert na festivale LOVESTREAM, ktorý sa uskutoční na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave budúci rok v lete. LOVESTREAM festival je tiež novinkou v hudobnom svete, na ktorom budú vystupovať rôzne celosvetovo známe ale aj domáce kapely. Predaj vstupeniek na festival sa spustil 15. novembra 2021.

Red Hot Chilly Peppers na Slovensku
Titulná fotka plagátu Red Hot Chili Peppers na festival LOVESTREAM 2022. Zdroj: predpredaj.sk

Mnoho hudobných skupín sa vracia späť na scénu s novými dielami, po vynútenej pauze spôsobenej koronavírusom. Skupina Red Hot Chili Peppers nie je výnimkou a prichádzajú s nový albumom, ktorý vytvorili počas pandémie. V piesňach bude na gitaru hrať John Frusciante, ktorý sa do skupiny vrátil po desiatich rokoch.

Toto bude ich prvá spolupráca spolu s Johnom Frusciantem od roku 2006, kedy skupina nahrala album s názvom Stadium Arcadium. Kapela v rozhovore pre Rolling Stone podotkla, že nový album bude iný a to hlavne vďaka Johnovi, no jeho návrat určite neľutujú, práve naopak. Pozrite sa, John nebol v našej kapele desať rokov. To je dosť. Ale album bude znieť ako my štyria, lebo je medzi nami špeciálna chémia. Znie to ako Red Hot Chili Peppers, ale je to iné a nové a mne sa to páči. Ak sa to bude páčiť aj ľuďom, tak to bude skvelé,“ povedal bubeník Chad Smith.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár