Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rádio Aetter získalo na Štúrovom pere čestné uznanie poroty

Napísal na 2. júla 2021

Rádio Aetter získalo ocenenie, avšak to nebolo pre Fakultu masmediálnej komunikácie všetko. Web časopisu Atteliér sa umiestnil na druhom mieste v kategórii online žurnalistika. Časopis Atteliér však získal aj najvyššie ocenenie, porota mu udelila cenu Zlaté Štúrovo pero.

Štúrovo pero je celoslovenská novinárska súťaž, ktorej sa zúčastňujú študenti stredných i vysokých škôl. Súťaž sa koná od roku 1994 a ocenenia sa každý rok vyhlasujú v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Ide síce o študentské podujatie, no spolupracujú na ňom populárne slovenské médiá, ako napríklad Televízia Markíza, Tlačová agentúra Slovenskej republiky, Denník N a mnohí ďalší partneri.

Tento rok bolo vyhlasovanie o niečo iné. Vzhľadom na pandémiu sa minulý rok nekonalo vyhodnotenie víťazov, a tak sa tento rok vyhlásili dva ročníky, avšak víťazom mohol byť len jeden.

V súčasnosti sa pôsobí v piatich kategóriách: stredoškolské časopisy, vysokoškolské časopisy, novinárske príspevky stredoškolákov, novinárske príspevky vysokoškolákov a online žurnalistika. Práve v piatej kategórii, online žurnalistika, získalo Rádio Aetter ocenenie v podobe čestného uznania poroty.

Návštevnosť webu stúpla

Web Aetter.sk je dôležitou súčasťou Rádia Aetter a sme veľmi vďační, že si nás porota všimla a udelila nám čestné uznanie. Fungovanie počas korony nebolo jednoduché, no zvládli sme to. „Redakciu webu Rádia Aetter tvorilo minulý akademický rok 14 študentov. Samostatne sme sa stretávali na redakčných poradách, ktoré sme nezrušili, ale prispôsobili pandemickej situácii,“ hovorí šéfredaktorka Šimona Tomková.

Podľa Šimoniných slov si študenti vymýšľali témy článkov, komunikovali s respondentmi, pripravovali obsah, i editovali texty. Aj napriek tomu, že web Rádia Aetter je postavený na šikovných študentoch, pracovnú morálku, texty a zanietenie by sme mohli prirovnať k profesionálnej redakcii.

„Vďaka pravidelnosti publikovania a zaujímavým témam vzrástla čítanosť portálu a Aetter tak okrem kvalitného vysielania získal aj reprezentatívny onlinový portál, s ktorým sa nestratí ani v konkurencii profesionálnych rádií,“ dodáva Tomková.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár