Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prvá online konferencia. Quo Vadis bude už tento týždeň

Napísal na 30. marca 2020

Diskutovať sa bude na rôzne aktuálne témy vrátane úloh marketingu a médií v čase pandémie či o tom, prečo vznikajú hoaxy.

Konferencia doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov Quo Vadis Massmedia a Quo Vadis Marketing sa uskutoční 2. apríla tohto roka. Aj napriek aktuálnej situácii v súvislosti s koronavírusom sa udalosť bude konať. Pôvodná prezenčná forma konferencie sa z dôvodu preventívnych opatrení ruší. Quo Vadis 2020 bude ale prebiehať online. Organizátorom eventu je Faulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Quo Vadis Massmedia a Quo Vadis Marketing 2019. Foto: archív FMK

Oficiálne ide o prvú takúto online konferenciu, ktorá bude prebiehať výlučne prostredníctvom streamu. Ten budú môcť sledovať aj všetci študenti školy, ktorí sa chcú dozvedieť niečo nové. Môžete sa tešiť aj na špeciálnych hostí, akým je napríklad Adam Valček, novinár denníka SME, Pavol Minár, expert na budovanie značky či Peter Šebo, špecialista v oblasti digitálneho marketingu. Ten bude hovoriť o tom, čo robiť a čo nerobiť v digitálnom marketingu v čase krízy a aj po nej.

O čom sa bude diskutovať?

V programe odznejú aj prednášky o krízovej komunikácii talianskych letísk na sociálnych sieťach, marketingu slovenských nemocníc, úlohe médií v čase pandémie či o príčinách vzniku hoaxov. Celý program sa rozdeľuje na dve časti. V doobednej pasáži budú odborníci reagovať na aktuálne témy z oblasti marketingu, reklamy a médií.

Prostredníctvom svojich prednášok budú diskutovať o vplyve médií a reklamy na spoločnosť a rôzne iné oblasti života. Druhá časť programu bude pozostávať z prezentácie príspevkov doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov zo Slovenska, Česka i ďalších krajín.

Diskusných tém z oblasti masmediálnej aj marketingovej komunikácie je hneď niekoľko. Medzi najzaujímavejšie môžeme zahrnúť mediálnu verzus objektívnu realitu v médiách, digitálnu a mediálnu gramotnosť v súčasnom mediálnom priestore či vplyv digitálnych médií na komunikačné a kognitívne schopnosti.

Účastníci budú diskutovať aj na témy vývoja a inovácie v súčasnej novinárskej praxi, vytvárania spoločenského názoru prostredníctvom fotografie a filmu i mnoho iných.

Ak sa chcete konferencie zúčastniť, nezabudnite sa prihlásiť. môžete tak urobiť online do 29. marca 2020. Príspevok musíte uhradiť do 15. apríla. Z konferencie Quo Vadis 2020 bude vydaný aj zborník vedeckých príspevkov. Viac informácií o pripravovanej akcii sa dozviete na Fmk.sk a na facebookovej stránke eventu.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár