Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pripútajte sa, o chvíľu vzlietneme!

Napísal na 19. marca 2012

Športová hala v Trnave. Niekoľko desiatok účastníkov. Všetci chcú len jedno. Dostať sa do ďalšieho kola, ktoré bude v Bratislave a odtiaľ do salzburgského  Hangaru-7 v Rakúsku. Tak poďme na to! Počas celej tejto akcie vám prinesieme všetko podstatné. Fotografie, rozhovory, a informácie ako celá súťaž prebehla. Viac informácií sa potom dozviete aj vo večernom Aetter servise v rádiu o 18:15.
10:50 – V  hale už vzduchom svištia mnohé lietadlá. Red Bull priniesol aj do Trnavy úspešnú súťaž Red Bull Paper Wings. Hala sa už pomaly zapĺňa. Súťažiaci už skúšajú svoje lietadielká. Niektoré majú naozaj divné tvary ale s prekvapením lietajú naozaj ďaleko. Súťaž pozostáva z troch kategórií: Vzdialenosť, čas a kreatívny hod. „Tešíme sa na veľmi pekný kreatívny deň a úspešných súťažiacich“ povedal na margo dnešnej súťaže jeden z organizátorov Miroslav Medveď.

[nggallery id=6]

11:00 – Prvý dnešný súťažiaci. Prihásil sa na hod do diaľky. Súťažiaci prídu a povedia v ktorej z 3 kategórií idú súťažiť. Môžu aj vo všetkých troch. Výkon prvého pilota je 24 m. Latku nasadil dosť vysoko. Hala sa pomaly plní.

11:25 – Prvý súťažiaci v kategórii čas letu. Jeho prvý pokus bol 1,96 sekundy. Ako podotkli moderátori:  „za tento čas sa dá všeličo stihnúť“. Každý súťažiaci má vždy dva pokusy. Lepší sa vždy zaráta. Druhý pokus súťažiaceho v kategórii čas letu bol skoro 4 sekundy. Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej. Či uvidíme aj ďalšie lety. Podľa toho čo vidím tak niektorí piloti majú lietadlo vo vzduchu aj dlhšie. Ale ide len o skúšobné lety.

11:34 – Prvý kreatívny let. Porota hodnotí dizajn lietadielka plus let a celú performance. Každý má 30 sekúnd. Môže predviesť show. Ak aj lietadlo spadne môže ho zdvihnúť a pokračovať. Maximálny počet bodov je 30 (každý porotca 1 až 10). Prvý získal 15 bodov.

 

 

 

 

 

 

11:40 – Bol prekonaný slovenský rekord v čase letu papierového lietadla. Pôvodný 7,1 sekundy z Banskej Bystrice bol prekonaný Petrom Topecerom  a vylepšený o desatinu sekundy na 7,2s.

12:07 – Dnes sa piloti predbiehajú, ktorý z nich bude mať najdlhší čas letu. Ďalší rekord! Tentokrát 8,41 sekundy. Uvidíme či sa niekomu podarí ešte zlepšiť čas. Niektoré lietadlá majú naozaj zaujímavé technické riešenia.

 12:27 – Zatiaľ sa prihlásilo 31 súťažiacich. Už sme videli niekoľko dlho trvajúcich letov. Ale v kategórii diaľka letu sme videli málo pilotov. Možno vyčkávajú ako dopadnú ostatní.

12:40 – Hala sa zapĺňa samými papierovými lietadlami. Je to na pohľad krásne. Však posúďte sami:

12:46 – Nový rekord v dĺžke doletu. Papierové lietadielko doletelo 27,3 m.

13:06 – Dnes aj keď je Jozefa, darí sa viac Marekom. Ďalší rekord sa podaril Marekovi Krajčimu, keď sa jeho lietadlo udržalo vo vzduchu 9,81 sekundy. Nechápem ako mohli v Bystrici mať rekord len čosi viac ako 7 sekúnd. Trnaváci sú jednoducho lepší.

13:13 – Vyhodnotenie celej dnešnej súťaže je naplánované okolo 14:00 hodiny. My sme ale boli zatiaľ za hlavným organizátorom  a spýtali sme sa ho, ako hodnotí on dnešný deň:

Hovorí Miroslav Medveď [powerpress url=“https://www.aetter.sk/wp-content/uploads/2012/03/10010501.mp3″]

13:30 – Vyhodnotenie tohoročnej súťaže. Dopadla veľmi dobre. Všetci boli spokojní. Účastníci aj samotní organizátori. Prinášame záverečné vyhodnotenie a fotky víťazov.

 

 

 

 

 

 

 

Text, foto: Andrej Brník


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com