Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pripravte sa na 23. ročník hudobného festivalu Pohoda. Zoznam vystupujúcich je zverejnený

Napísal na 20. apríla 2019

Už o pár mesiacov sa môžete znovu tešiť na festival POHODA, ktorý funguje od roku 1997. Tento kultový, hudobný festival je mixom alternatívnej, elektronickej, punkovej, klasickej i world music.

Ak ste fanúšikom alternatívnej hudby, festival Pohoda je pre vás ten pravý. Tento rok sa stretnutie „pohoďákov“ uskutoční v dňoch 11. – 13. júla 2019, klasicky na Letisku v Trenčíne. Tešiť sa môžete na mnoho zvučných mien.

Evolúcia Pohody

Pohodu založili Michal Kaščák a Mário Michna v roku 1997. Tento festival vznikol na základe stretnutia priateľov na futbalovom ihrisku v Trenčíne. Prvý ročník festivalu niesol názov Kráľovská Pohoda. Na jednom pódiu sa vystriedalo presne osem kapiel. Vystúpili: ruská skupina Autykon; české alternatívne stálice Garage, Laura a její tygri; MCH Band; nechýbal tanečný Polemic; ďalej otcovia trenčianskej alternatívy Chór vážskych muzikantov; hardcorový projekt Flow spoluzakladateľa Pohody, Mária Michnu; a v neposlednom rade skupina samotného Michala Kaščáka, Bez ľadu a skladu.

Atmosféra na festivale je vždy elektrizujúca. Zdroj: pexels.com

O rok neskôr sa festival presťahoval do areálu Pod Sokolicami a pribudla k nemu aj tanečná scéna. Od roku 1999 sa z jednodňového festivalu stal dvojdňový. V roku 2000 sa priestor rozšíril aj na trenčianske výstavisko, kde pribudlo konkrétne šesť nových scén. Po všetkých zmenách sa od roku 2004 festival organizuje na trenčianskom letisku.

Hlavný program festivalu tvorí hudba rôznych žánrov, ako napríklad rock, punk, rockabilly, reggae, ska, pop, jazz, rave a rôzne iné štýly tanečnej hudby.

Zoznam vystupujúcich umelcov na rok 2019 je zverejnený

Tento rok sa môžete tešiť na hviezdy ako Lykke Li, Liam Gallagher, The 1975, The Roots, Skepta, Charlotte Gainsbourg, Mac DeMarco, Lianne La Havas, Death Grips, Mura Masa, Michael Kiwanuka a mnoho ďalších.

Aftermovie z minuloročnej Pohody:

Lístky na nezabudnuteľnú trojdňovú párty si môžete zakúpiť tu.

Zdroje: pohodafestival.sk, citylife.sk, pexels.com, youtube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár