Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 5: Toto sú najlepšie prerábky piesní na tému koronavírus

Napísal na 29. marca 2020

Tieto songy sú dôkazom toho, že ľudí neopúšťa humor ani v krušných časoch. Ak sa vytráca z vášho života, pustite si niektorú z nasledujúcich piesní a smútok vás zaručene prejde.

1. Coronavirus Rapsody

Asi najlepší cover na tému koronavírusu je ten s názvom Coronavirus Rapsody. Naspieval ho Adrian Grimes, ktorý má mimochodom skutočne nádherný hlas. Na spracovanie si vybral náročnú pieseň Bohemian Rapsody od legendárnej skupiny Queen. Priateľský humor textu rozveselí aj človeka, ktorý má z vírusu aj ten najväčší stres.

2. Stayin‘ Inside

Svojho sa dočkala aj pieseň Stayin‘ Alive od Bee Gees. Tento remake má síce len minútu a pol, no jeho výpovedná hodnota je chvályhodná. Hlavná myšlienka celého textu spočíva v tom, že ľudia majú ostať doma, aby sa vírus nešíril ďalej. Názov remake-u Stayin‘ Inside sa drží rovnakého posolstva.

3. Hey There Corona

Kapela Plain White T’s sa tiež dočkala svojho parodického coveru. Spevák z kapely The Kiffness prespieval jej song s názvom Hey There Delilah. V piesni vtipne poukazuje na to, že pred pár týždňami si zarábal muzikou a teraz nemá za čo platiť podnájom. Okrem toho mu tiež došiel toaletný papier, ktorý je v obchodoch vypredaný vo viacerých krajinách na svete.

4. Fight the Virus

Pieseň Fight the Virus naspieval Alvin Oon. Je to remake z piesne Sound of Silence, ktorú naspievali Simon & Garfunkel. Nejde o vyslovene humornú pieseň. Jej cieľom je skôr informovať o koronavíruse, ktorý vznikol v meste Wu-chan. Text vysvetľuje, ako sa vírus rozniesol do celého sveta a o tom, ako môžeme všetci spolupracovať v boji proti nemu.

5. Cardi B Remix

Na svoj remix si počkala aj Cardi B len chvíľu po zverejnení videa o tom, ako sa bojí koronavírusu. Jej konštatovanie vyzerá celkom humorne, no podľa vlastných slov je celkom nervózna a začína panikáriť. Cardi B a jej typické prapodivné zvuky zaujali aj samotného DJ-a Snakea. Spracoval ich do krátkeho remixu.

Dúfame, že vás tieto veselé pesničky počas karantény povzbudia. Nezabúdajte na to, že pre zastavenie nákazy je dôležité, aby ste zostali doma. Von vychádzajte len v nevyhnutných prípadoch s rúškom a rukavicami. Ak sa ku koronavírusu postavíme zodpovedne, zmizne rýchlejšie.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár