Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prednáška o Černobyle či film o sexuálnych predátoroch na internete. Toto sú najzaujímavejšie marcové akcie v Trnave

Napísal na 29. februára 2020

Trnava je bezpochyby mesto, ktoré ponúka množstvo príležitostí na trávenie voľného času. Ak však stále nevieš, kde by si s kamarátmi išiel, prinášame ti zopár tipov na prednášky, filmy a iné akcie v meste na najbližší mesiac.

Teória vs. prax: Načo je nám krása?

Ľudia s duchom umelca si na začiatku mesiaca prídu na svoje. 4. marca bude v Malom Berlíne diskusia na tému súčasného umenia, ako sa vnímala krása v 19. storočí a akú hodnotu má v dnešnej dobe. Celú akciu bude sprevádzať Zuzana Miklánková s hosťami Ester Šabíkovou a Michalom Liptákom. Ak ťa týchto pár riadkov zaujalo, viac informácií o udalosti nájdeš na facebookovej stránke eventu.

Teória vs. prax. Zdroj: Facebook/malyberlin

Business sketching. Zaujmi a presvedč obrázkami!

Ak si chceš vylepšiť svoje prezentačné schopnosti jednoduchými náčrtmi, táto akcia je stvorená presne pre teba. Ján Baláž ti 5. marca na svojom praktickom workshope v coworkingu na Nádvorí ukáže, ako obohatiť svoju prezentáciu o kresbu. Hlavným heslom akcie je: „Kresliť naučím každého, stačí, ak sa nechá mnou viesť.“ Viac informácií nájdeš na facebookovej stránke.

Business sketching. Zdroj: Facebook/nadvoriecoworking

Kino: V sieti

8. marca sa bude v Malom Berlíne premietať český dokumentárny film o sexuálnych predátoroch, ktorí sa snažia uloviť neplnoleté dievčatá na internete. Vít Klusák a Barbora Chalupová spolu s tromi dospelými herečkami s detskými črtami ukázali, akým nástrahám môžu čeliť dospievajúce ženy na sociálnych sieťach. Viac informácií nájdeš na oficiálnej stránke udalosti.

Karaoke night

Cerveza je dlhodobo známa v celej Trnave vďaka svojim študentským akciám. 9. marca tento podnik organizuje jednu zo svojich najpopulárnejších telentových večerov. Reč je o karaoke. Ak chceš svojim kamarátom ukázať svojho speváckeho ducha, táto noc je na to stvorená. Viac informácií nájdeš na facebookovej stránke udalosti.

Karaoke night. Zdroj: Facebook/cerveza

Kino: Alchymická pec

15. marca sa bude v priestoroch Malého Berlína premietať dokumentárny film o tvorbe a živote Jana Švankmajera. Ten spolu so svojou ženou Evou Švankmajerovou patrí k popredným predstaviteľom českého surrealizmu. Dokument sa začína v dobe, kedy Švankmajer natáčal svoj posledný celovečerný film Hmyz. Viac informácií nájdeš na facebookovej stránke.

Alchymická pec. Zdroj: facebook/malyberlin

Antika v Trnave

Fanúšikovia histórie si môžu prísť 17. marca do Malého Berlína vypočuť prednášku a diskusiu na tému starej antiky. Celé podujatie bude rozdelené do troch hodinových blokov s názvami Od Tróje k Termopylám, Od Homéra k Sokratovi a Od pohostinnosti k udeľovaniu azylu. Každý z nich sa bude zaoberať inou témou a prednášať bude vždy iný hosť. Viac informácií nájdeš na stránke Nádvoria.

Koloseum v Ríme. Zdroj: Unsplash.com

Cestovateľské kino: Černobyľ

Černobyľ je od osudnej tragédie typickým symbolom mesta duchov. Po minuloročnom fenoméne okolo seriálu, ktorý túto strašidelnú katastrofu priblížil viac, sa stalo toto mesto novým „Disneylandom“. 18. marca v Kine Hviezda bude o období pred výbuchom a aktuálnom stave mesta rozprávať Juraj Svrček. Taktiež objasní niektoré mýty, ktoré okolo udalosti kolujú, a premietať sa bude aj dokument o Černobyle. Viac informácií nájdeš na facebookovej stránke.

Cestovateľské kino: Černobyľ. Zdroj: Facebook/cestovatelskekino

Genetika – Nádej v liečbe ochorení alebo strašiak budúcich generácií?

Aj nadšenci prírodných vied si koncom marca môžu vychutnať svoj šálok kávy. 24. marca si môžeš prísť na Nádvorie vypočuť prednášku o genetike. Dozvieš sa napríklad, prečo sú gény dôležité, ako môže genetické vyšetrenie pozitívne ovplyvniť stav pacienta a jeho liečbu alebo aké sú negatívne stránky genetického testovania. Viac informácií nájdeš na oficiálnej stránke.

Zdroj: Nadvorie.com, Facebook/cerveza, Facebook/kinohviezda


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár