Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prečo ísť na 2 Guns?

Napísal na 11. októbra 2013

 

Mark Wahlberg. Denzel Washington. Drogy, peniaze, akcia. To sú kľúčové slová novej akčnej snímky od režiséra Baltasara Kormákura z Islandu.

 

Kreslený základ, kvalitné obsadenie

Komiksových adaptácií nie je v Hollywoode nikdy dosť. Tento projekt nie je výnimkou – takisto má kreslenú predlohu. V tomto prípade sa však nejedná o klasického hlavného hrdinu so schopnosťami od výmyslu sveta. V popredí celého príbehu stoja dvaja smrteľníci (Marcus Stigman –Mark Wahlberg, Bobby Trench – Denzel Washington) vyzbrojení solídnym arzenálom a vtipnými hláškami.

 

Čo čakáme, že sa bude diať?

2-Guns (1)

Marcus s Bobbym pracujú v utajení pre Spojené štáty (jeden pre Americkú námornú rozviedku, ten druhý pre Národný úrad pre kontrolu obchodu s drogami). Navzájom však spočiatku o svojich „dvojitých rolách“ nevedia. Nečudo, že ich akcia, pri ktorej majú preniknúť do mexického drogového kartelu, zlyhá. A aby bola sranda, ich zamestnávatelia ich nechajú napospas osudu. Ostáva im teda spoliehať sa jeden na druhého a unikať pred slušnou kôpkou jedincov, ktorí sa usilujú o ich život. To by ale nebol americký film, ak by nemali hlavné postavy v zálohe dosť nápadov na to, aby bol ich boj so zlom čo najakčnejší a aby sa v čo najlepšom zdraví dožili záverečných titulkov.

Prečo si to pozrieť?

 

Napríklad aj kvôli tomu, že Wahlberg a Washington sú známe mená. Wahlberg je v poslednej dobe vo forme (Pain and Gain, Zlomené mesto, Macík) a Washingtona snáď ani predstavovať netreba (Americký gangster, Muž v ohni). A možno aj preto, že sa jedná o druhú spoluprácu ambiciózneho režiséra Kormákura a Wahlberga. Zaujímavo vyzerá už len samotný trailer a recenzie spoza veľkej mláky nie sú celkom márne. Navyše sa stretneme s neohraným scenárom (teda, je to určite lepšie ako únos blízkej osoby a jej následné hľadanie po celom svete – neber si to osobne Steven Seagal). Popis filmu napovedá, že sa nejedná o suché krimi – film má aj svoje vtipné momenty. Stráviť večer v kine a na tomto filme? Aetter si myslí, že je to dobrý nápad. Ak si stále nie ste istí, možno vás presvedčí trailer:

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com