Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozvánky na 4.-10. novembra

Napísal na 4. novembra 2013

Tento týždeň sa v kongresovom centre SAV v Smoleniciach koná dlho očakávaná medzinárodná vedecká konferencia FMK s názvom Marketing Identity. Konferencia sa koná 2 dni, 4.-5.11.2013 (pondelok a utorok). Pre tentokrát je hlavnou témou „Dizajn, ktorý predáva“. Na konferenciu prídu profesori z rôznych univerzít, ktorí majú prichystané prednášky na spomínanú tému. Tie sú rozdelené do štyroch sekcii: Design identity, Generation identity, Digital identity a CSR identity. Tak neváhajte a spravte si výlet do Smoleníc. Oplatí sa.


S novým mesiacom prichádza udalosť, na ktorú sa (po veľmi úspešnom minulom ročníku) tešia všetci študenti s východniarskymi koreňmi. “Východňarovica“ sa tentokrát uskutoční v utorok (5.11.2013) v Motorbare rock-blues na ulici Šrobárovej. Za vstupné 2 eurá sa zabavíte v kruhu svojich kamarátov na ľudovky od výmyslu sveta a na hudbu kapely Enix. Po celý večer pijete len za 0,7 € a ponuka alkoholu je skutočne široká – vodka, hruška, čerešňa, borovička, marhuľa, dokonca aj Captain Morgan! Akcia sa oficiálne začína o 21:00 a pokračuje až do rána. Vítaní sú východniari, ale aj študenti z iných krajov Slovenska. Aspoň sa naučia, aké je to piť s východniarmi… Taže idzete? 🙂


Tento týždeň sa oplatí navštíviť aj naše trnavské divadlo. Keďže nesie meno známeho slovenského dramatika Jána Palárika, tak jeho 3 najznámejšie komédie sa tešia neustálemu záujmu publika. Málokto však vie, že Palárik sa nevenoval len komédiam. Napísal vynikajúcu tragédiu (podľa jeho názoru „smutnohru“) s názvom Dimitrij Samozvanec. Môžete sa na ňu prísť pozrieť v stredu  6.11.2013 o 19:00 do Veľkej sály. Táto hra prichádza v novom šate, v novej interpretácii, so živou hudbou. Hlavnú úlohu si zahrá Miroslav Beňuš. Po jeho boku sa objavia ešte herci ako Tibor Vokoun, Petra Blesáková, Jana Dobiášová, Jozej Bujdák a mnohí ďalší. Myslíme, že ak žijete/študujete v Trnave, tak sa oplatí vidieť aspoň jednu z Palárikových hier. Vstupné je 8 eur.


Ak nie ste divadelný typ, v stredu 6.11.2013 o 19:30 sa môžete zastaviť aj v starom dobrom Art Klube. Srdečne vás po letnej prestávke znova pozýva stráviť jeden príjemný novembrový večer s literatúrou. Predstavia sa vám finalisti súťaže POVIEDKA 2013 a BÁSNE 2013 organizovanej o.z. literarnyklub.sk. Z ocenených prozaikov sa môžete tešiť na Pavla Knapa alebo Mareka Grajciara. Z básnikov sa vám predstaví Gregorij Starodubcev. Ak máte v stredu večer voľný, tak neváhajte a príďte si vypočuť kúsok umenia. Art Klub sa na vás teší!

text: Karin Fronková


Pokračovať v čítaní