Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Polemic prichádza s albumom 11SKA a predstavuje spoluprácu s Kalim

Napísal na 20. marca 2024

Nový album slovenskej skupiny Polemic obsahuje rovnaký počet skladieb ako jeho názov. Zbierka 11SKA prináša aj novú pieseň Viem, v ktorej môžeme počuť repera Kaliho.

Hudobný žáner SKA sa rozšíril o jedenásť trackov na novom albume 11SKA. Niektoré z nich sú známe piesne, ako napríklad Tancuj, ktoré sa prvýkrát dostali na vlastný hudobný nosič. Polemic do retrospektívneho albumu pridáva aj novinky. Na jednej z nich môžeme počuť spoluprácu so slovenským reperom Kalim.

Kali už v minulosti koketoval s príbuznými žánrami ako reggeaton a podobne. Oslovili sme ho a on bez váhania súhlasil. Spolupracovalo sa nám s ním veľmi dobre. Je to profesionál,“ prezradil Michal Novácky o spolupráci s reperom na piesni Viem. „Text piesne hovorí o tom, že v našom veku už vieme, čo je pre nás to pravé orechové. Inšpiráciou na takýto text je každodenný život. Ja verím v to, že ako si ho nastavíš, tak sa budeš cítiť. Aj preto sa v texte spomína dobrá energia a pozitívne vibrácie.“

Všetky skladby z albumu 11SKA majú aj svoju vizuálnu podobu a pesnička Viem nie je výnimkou. Ako pri klipe k piesni Štramák, tak aj pri vizuále k novinke Viem, stojí za réžiou a scenárom Dávid Menel.

S Dávidom sme si ľudsky sadli už počas predošlého natáčania v Prahe, preto sme ho oslovili aj tentoraz. Vedeli sme, akým spôsobom pracuje a kam smeruje. Má filmársky rukopis, klipy z jeho dielne sú príbehy vyrozprávané kamerou a páči sa nám jeho tvorba. Tentokrát sme kvôli početnému obsadeniu, množstvu tanečníkov a komparzistov nakrúcali v Bratislave, a pražský štáb pricestoval za nami,“ priblížil nakrúcanie Peter Opet.

11SKA

Album 11SKA od kapely Polemic vyšiel oficiálne koncom februára. Vinylovú platňu môžeme očakávať na prelome marca a apríla. Nosiče disponujú krásnym a hravým obalom, ktorý vytvoril Moe zo skupiny AMO.

Cover albumu sa dá použiť ako maketa. Zdroj: Tlačová správa

Krst nového albumu sa bude konať 13. apríla v bratislavskom klube Majestic Music Club. Výnimočný koncert kapely Polemic bude iný ako ich bežné festivalové predstavenia. Mená krstných rodičov i hostí, ktorí sa na koncerte objavia, bude kapela postupne zverejňovať na svojich sociálnych sieťach.

Zdroj: tlačová správa