Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Podpredseda Európskeho parlamentu navštívil Trnavský kraj

Napísal na 25. mája 2022

TTSK. Na pozvanie trnavského župana Jozefa Viskupiča navštívil v utorok 24. mája 2022 Úrad Trnavského samosprávneho kraja Michal Šimečka. Funkciu europoslanca zastáva od roku 2019. Do funkcie podpredsedu Európskeho parlamentu bol ako prvý Slovák zvolený v januári tohto roka.

„Som rád, že podpredseda Európskeho parlamentu zaradil do svojho programu aj návštevu trnavskej župy. Diskutovali sme o mnohých domácich a európskych témach. Aktuálne najviac rezonuje zelená a digitálna transformácia, využitie nových európskych zdrojov, či výstupy z Konferencie o budúcnosti Európy. V prípade Trnavského kraja sa spolu s partnerskými regiónmi pripravujeme aj na budúcnosť automobilového priemyslu. Pána podpredsedu Európskeho parlamentu som informoval o aktivitách nášho zastúpenia v Bruseli,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka a predseda TTSK Jozef Viskupič

Navštívil aj Baterkáreň

V rámci oficiálnej návštevy podpredseda Európskeho parlamentu v sprievode trnavského župana navštívil aj komunitné re-use centrum Baterkáreň v Trnave, ktoré sa zameriava na druhotné využitie produktov a slúži tiež ako komunitná a vzdelávacia platforma na rozvoj cirkulárnej ekonomiky. Chce tak inšpirovať ľudí žiť udržateľnejšie, a zmeniť postoj širokej verejnosti v oblasti nákupu, tovarov a odpadu. Župa podporila rozšírenie priestorov Baterkárne o zdieľanú dielňu dotáciou vo výške 10-tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja.

Návšteva Baterkárne v Trnave

„Regionálnu samosprávu považujem za dôležitú súčasť verejnej správy, ktorá zabezpečuje regionálny rozvoj a denne poskytuje kľúčové služby obyvateľom. Trnavský samosprávny kraj ukázal svoju akcieschopnosť aj počas pandémie ochorenia Covid-19, kedy mal v rukách manažovanie očkovania, a dokazuje ju aj pri pomoci odídencom pred vojnou na Ukrajine. Na dnešnom stretnutí som sa presvedčil, že zdieľame spoločnú víziu modernej Európy a teším sa na spoluprácu pri zvyšovaní atraktivity a konkurencieschopnosti kraja,“ povedal podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

S cieľom zvýšiť povedomie mladých obyvateľov o Európskej únií župa podporila napríklad aj vydanie knihy Marca Németha, študenta župného Gymnázia Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede.

Zdroj: TS


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár