Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

„Podporovaný reklamou“

Napísal na 3. decembra 2015

Podľa nových pravidiel Google Play bude musieť aplikácie vopred uviesť, či sa v nich vyskytuje reklama.

Množstvo sťažností od užívateľov na nekvalitné a rušivé reklamy umiestnené v aplikáciách donútilo Google Play k stanovenie nových pravidiel. Ich hlavným cieľom je predovšetkým zlepšiť dôveryhodnosť aplikácií a zvýšiť transparentnosť. Preto nás po novom aplikácie budú musieť informovať o tom, či je ich súčasťou reklamný obsah. Užívateľ sa tak sám rozhodne, či podstúpi „riziko“ stretnutia sa s reklamnými posolstvami.

Všetky aplikácie s reklamným obsahom dostanú nálepku „podporovaný reklamou“. Užívatelia tak budú presne vedieť, akú aplikáciu si sťahujú. To síce vedeli aj doteraz, no vybiehajúce reklamy sú pre nás vždy prekvapením. Práve to sa však Google Play chystá poodhaliť. Na túto novinku sa môžeme tešiť už začiatkom budúceho roka.

Google Play, tiež nazývaný Android Market vznikol v roku 2012. Slúži tiež ako oficiálny app store pre operačný systém Android, ktorý umožňuje používateľom prehliadať a sťahovať aplikácie. V Google Play sa dá nájsť aj iný digitálny obsah: hudba, časopisy, knihy, filmy a televízne relácie.

mobile_apps_2_strategie