Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Strašidelné miesta

Halloween je sviatok povier a strašidelných príbehov, ktoré sa viažu na strašidelné miesta. V tejto téme na týždeň sa redaktor Lukáš Janek zameriava na miesta na Slovensku aj vo svete, ku ktorým sa viažu zaujímavé, ale aj nepríjemné historky.

Tribeč
Je pohorie na území Slovenska v tvare trojuholníka, ktoré sa rozprestiera medzi Nitrou, Partizánskym a obcou Lehota. Aj preto dostal pomenovanie slovenský Bermudský trojuholník.

Hotel Cecil
Postavili ho v Los Angeles v roku 1927. Na jeho výstavbu sa minul približne jeden milión dolárov. Budova mala na tú dobu až 17 poschodí a vyše 700 izieb. Už rok pred jeho otvorením v ňom zomrel jeden z robotníkov a do dnešného dňa v ňom evidujú 16 úmrtí.

Ostrov Poveglia
Malý taliansky ostrov nachádzajúci sa v blízkosti Benátok bol pôvodne mierumilovným miestom. Situáciu zmenila epidémia Čiernej smrti z 18. storočia. Ostrov sa stal karanténou pre nakazených a pre mnohých z nich aj ich hrobom. V 20. storočí tam pre zmenu postavili sídlo psychiatrickej liečebne.

Hrad Houska
Nachádza sa v severných Čechách a je pravdepodobne jedným z najstarších na českom území. Kedy a za akým účelom bol postavený, presne nevieme, pretože hrad nestojí na žiadnom strategickom mieste. Mnohí veria, že tento hrad je bránou do pekla.

Krvavé Šenky
Medzi strašidelné miesta z okolia Trnavského kraja patrí aj táto obec nachádzajúca sa medzi Hlohovcom a Nitrou. Meno dostala po udalostiach z 19. storočia, kedy sa mestské brány Hlohovca a Nitry na noc zatvárali. Miestni obyvatelia pocestných prichýlili vo svojej krčme, kde im dali najesť a napiť, následne ponúkli aj miesto na spánok. Z tejto dediny sa ale väčšina už nevrátila a ich majetok si dedinčania rozdelili.