Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vyše 83 % oslovených ľudí pozná Rádio Aetter. Viete, ktorá relácia je najpočúvanejšia?

Napísal na 14. mája 2021

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave zrealizovala prieskum ohľadom počúvanosti rádia Aetter.

Prieskum sa uskutočnil od 5. do 19. marca 2021 pomocou online dotazníku. Respondenti boli vo veku od 15 do 55 rokov.

Najpočetnejšiu skupinu tvoria mladí ľudia od 19 do 25 rokov. Potom nasleduje skupina nad 35 rokov a skupina v rozmedzí od 26 od 30 rokov.

Výsledok prieskumu (n = 340 respondentov)

Počúvanosť Rádia Aetter ovládla ranná show

83,5 % respondentov pozná Rádio Aetter a 34,1 % opýtaných ho počúva pravidelne. Štruktúra vysielania sa skladá z viacerých relácií. Jednou z nich je aj Dobré ráno, Trnava. Ide o rannú reláciu, ktorú podľa výsledkov prieskumu počúva najviac poslucháčov.

Ďalšou, poslucháčmi obľúbenou, reláciou je Popoludnie s Aetterom alebo Afterparty, ktorá tvorí večerný blok každú stredu a piatok so skvelými DJ setmi.

Výsledok prieskumu (n = 166 respondentov)

Poslucháčom Rádia Aetter sa taktiež veľmi páčia rôzne zábavne súťaže a spravodajské informácie, ktoré naše rádio poskytuje.

Hudba je však to, prečo by si mali poslucháči naladiť práve našu frekvenciu. Z prieskumu vyšlo, že náš hudobný playlist je to, prečo si nás vždy radi opäť naladia. Na chuť si príde určite každý, keďže hráme od známych svetovýhých hitov až po najnovšie novinky, ktoré práve hýbu hudobným svetom.

počúvanosť Rádia Aetter
Prvý vysielací deň rádia Aetter na frekvencii.
Zdroj: Dominik Mičuda

V neposlednom rade sú to práve sociálne siete, ktorým sa vo virutálnom svete Aetteru darí. Prevažne dominuje u našich poslucháčov Instagram nad Facebookom, no na oboch platformách je možné nájsť pestrý obsah, ktorý sa týka hudobnej sféry, ale aj filmovej či informačnej zložky.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár