Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
V Trnave sa bude konať festival hier a technológií PixelZest
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

V Trnave bude prvý ročník festivalu hier a technológií PixelZest

Napísal na 27. marca 2024

PixelZest odštartuje prvýkrát v Trnave už v apríli. Organizátori festivalu pripravili zábavný a nabitý program pre hráčov, rodičov, ale aj študentov.

Festival PixelZest je novinka, ktorá bude mať tesne za polovicou apríla premiéru a ponúkne nabitý program, počas ktorého si budete môcť vyskúšať rôzne atrakcie a herné technológie úplne zadarmo. Cieľom tohto projektu je najmä edukovať mládež a rodičov v témach digitálneho priestoru, priniesť do Trnavy novú formu modernej zábavy, ale tiež aj vytvoriť zážitok spájajúci všetky generácie v ich záľubách.

Aký program bude na vás čakať?

PixelZest ponúkne množstvo atrakcií, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre hráčov alebo študentov. Na festivale môžete čakať napríklad rôzne počítačové zóny s nadupanými strojmi, kde si môže hráč zahrať sám alebo s kamarátmi.

Festival PixelZest
Za organizáciou festivalu stoja dvaja mladí chalani a agentúry, ktorých sú súčasťou. Zdroj: pixelzest.sk

Nebude chýbať ani možnosť vyskúšať si virtuálnu realitu, závodné simulátory alebo rôzne konzolové hry, kde si hráč môže prizvať aj súpera. Okrem toho podujatie prináša aj edukatívne prednášky, počas ktorých sa návštevník môže dozvedieť napríklad viac o hernom prostredí, ale aj o jeho nástrahách alebo histórii. Počas turnajov, kvízov a rôznych aktivít budú mať návštevníci možnosť odniesť si domov aj vecné ceny od partnerov podujatia.

kedy a kde?

Podujatie bude mať premiéru v Trnave, v najnovších priestoroch Kreatívneho centra Trnava. To sa nachádza na Hlavnej 17, so vstupom na námestí. PixelZest bude počas piatkového dňa určený len na prednášky pre základné a stredné školy. V sobotu 20. apríla 2024 bude brána otvorená pre širokú verejnosť so vstupom zadarmo. Na program sa môžete prísť pozrieť v čase od 10:00 až do 18:00.

Na akciu si nemusia návštevníci nič nosiť, pretože všetko potrebné nájdu na festivale. Zdroj: kct.sk

Viac o festivale sa môžete dozvedieť aj na webovej stránke festivalu.