Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pitbull vo vás novým albumom Trackhouse prebudí nostalgiu

Napísal na 12. októbra 2023

Celosvetovo známy rapper Pitbull vydal album Trackhouse a fanúšikovia sú z neho nadšení. Novinka je dokonalou zmesou umelcovho charakteristického latino zvuku a chytľavých elektronických beatov.

Americký umelec vystupujúci pod prezývkou „Mr. Worldwide“ svojou hudbou v rokoch 2009 až 2015 sprevádzal celú generáciu. Vďaka svojmu jedinečnému mixu hip-hopu, reggaetonu a tanečnej hudby si získal obrovské množstvo fanúšikov. Jeho hity obsadzovali prvé priečky hudobrých rebríčkov.

Počas svojej kariéry spolupracoval s menami ako Jennifer Lopez, Enrique Iglesias, Ne-Yo či Chris Brown. Jeho úspech podvrdzjú aj viaceré ocenenia. Okrem ocenení Billboard Music Awards či iHeartRadio Music Awards je aj držiteľom Grammy za Najlepší latinsko-rockový alebo alternatívny album.

Album Trackhouse

V piatok raper prostredníctvom Mr. 305 Records vydal očakávaný album Trackhouse, pričom v ňom ostal verný svojmu hudobnému štýlu z minulej dekády. Dielo nesie názov po profesionálnej automobilovej závodnej organizácii Trackhouse Racing. Je to umelcov návrat do hudobnej scény po poslednom albume Libertad 548.

Pitbull sa k spoločnosti Trackhouse Racing pripojil v roku 2021 v partnerstve so zakladateľom Justinom Marksom. Ich myšlienkou je podporovať pozitivitu prostredníctvom lásky k hudbe a športu.

Pitpull album Trackhouse
Transparent Trackhouse na Chevrolete č. 99, na ktorom jazdil Daniel Suárez. Zdroj: trackhouse.com

O spolupráci sa umelec vyjadril so slovami: „Hudba je univerzálny jazyk a hudba je kultúra. Naším poslaním bolo vybudovať kultúru v Trackhouse. Chceme sa o to podeliť so svetom. Toto je len začiatok všetkého, čo spolu budeme robiť nielen v pretekoch, ale aj v hudbe a hlavne v oblasti vzdelávania.“

Samotný album obsahuje 14 skladieb, pričom v nich môžete počuť umelcov ako Omar Courtz, T-Pain či Zac Brown. V skladbách najdete aj množstvo podkladov zo známych piesní minulej dekády. Táto novinka vás vráti do éry, keď si Pitbull svojou hudbou podmaňoval svet.

Piesne striedajú anglický a španielsky jazyk, čím hudobník obhajuje svoj kubánsky pôvod. Celkovo je Trackhouse starostlivo prepracovaný album plný chytľavých textov a energie. Rapper ním ukazuje, že stále dokáže vydávať jeden hit za druhým.