Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

5 piesní, ktoré vás dostanú do jesennej nálady

Napísal na 11. novembra 2020

Jeseň je obdobím, kedy sa ľudia dostávajú do smutnej, melancholickej nálady. Ak sa z nej chcete dostať, prípadne sa v nej ešte viac utvrdiť, tieto piesne s jesennou atmosférou vám v tom pomôžu.


1. Fix You

Pieseň vznikla v roku 2011 a odvtedy je dokonalou predstaviteľkou jesene. Pieseň, rovnako aj videoklip, v nás vyvolávajú všetky pocity, ktoré jeseň prináša – pokoj, jemný smútok, ktorý odzrkadľuje, koniec roka, ale aj nádej v nové začiatky.

2. Someone Like You

To, že Adele je skvelá speváčka, netreba nikomu dokazovať. Vďaka tejto piesni sme sa všetci nachvíľu ocitli v Paríži a nechali sa unášať speváčkiným hlasom. Celá skladba sa nesie v smutnej, pomalej nálade a melanchólii, ktorú jeseň prináša.

3. Chasing Cars

Aj napriek tomu, že názov skupiny Snow Patrol evokuje zimu a nie jeseň, z tejto piesne priam srší jesenná nálada. Spevák nás nabáda, aby sme si len ľahli a zabudli na svet, ktorý je okolo nás. Song perfektne sedí aj do súčasnej situácie. Niekedy je naozaj najlepšie len ležať a nič nerobiť.

4. Somewhere Only We Know

Táto pieseň skvele opisuje stav, ktorý prichádza s jeseňou takmer na každého človeka. Predstavte si, že sa idete sami prejsť do prírody a chce premýšľať nad životom. Teplý kabát, šál, opadané lístie a táto pieseň v pozadí, rovná sa dokonalá jesenná nálada.

5. Dancing On My Own

Táto skladba, rovnako ako všetky predošlé, trefne vystihuje jesenné pocity a nálady, ktorými si prechádzajú mnohí z nás. Calum Scott si ju síce požičal od speváčky Robyn, ale výborne ju prepracoval do pomalšej, o niečo smutnejšej verzie. Je ideálna na premýšľanie a jesenné „opúšťanie sa“.

Dúfame, že vás tieto piesne s jesennou atmosférou uvedú do pohody či melanchólie a že si ich zamilujete rovnako ako my. Dôležité však je, aby sme aj v súčasnej situácii ostali dobre naladení a v bezpečí svojich domovov.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár