Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na toto sme čakali. Liam Payne je späť s pesničkou teardrops

Napísal na 19. marca 2024

Naposledy sme ho počuli pred tromi rokmi. Dnes sa vracia s novým začiatkom, ktorým je pieseň Teardrops.

Tí, ktorí si pamätajú dávnu históriu, vedia, že Liam Payne kedysi dobíjal hudobné rebríčky s chlapčenskou skupinou One Direction. Skupina sa však v roku 2015 rozišla a každý člen robí hudbu samostatne. Po dlhšej odmlke Liam prináša pieseň Teardrops.

teardrops
Finálny artwork k singlu Teardrops. Zdroj: Tlačová správa

Nové začiatky

Pieseň vzdáva hold deväťdesiatym rokom. Obsahuje veľa rytmických prvkov a zvukov typických pre túto dekádu hudby. Liam ňou zároveň dáva vedieť, že začína novú kapitolu svojho osobného aj hudobného života.

„Teardrops je o zraniteľnosti zlomeného srdca a o výzve prekonať tieto chvíle. Pieseň je začiatkom novej kapitoly, v roku 2024 nás toho čaká oveľa viac,“ uviedol spevák.

Liam pesničku ohlásil ešte vo februári, kedy na svojom Instagrame zverejnil krátky teaser, v ktorom spieva úryvok novej pesničky. Neskôr zverejnil aj video z nahrávania v štúdiu, pričom sa fanúšikovia dozvedeli aj dátum vydania novej piesne. Od začiatku bolo jasné, že pôjde o veľmi osobný a úprimný track.

Spevák má za sebou turbulentné obdobie, počas ktorého sa zotavoval zo zdravotných komplikácií a nevydareného vzťahu s kanadskou herečkou Mayou Henryovou. Pieseň Teardrops má byť preto akousi hrubou čiarou za všetkým zlým, čo ho v nedávnej minulosti postretlo.

Na písaní piesne sa podieľal samotný Liam, pričom si prizval aj skladateľov, ako sú Mike Needle, Daniel Bryer alebo Jamie Scott. Práve s Jamiem sa spevák pozná už celé roky, pretože spolu spolupracovali aj počas rokov strávených v skupine One Direction.

Zdroj: Tlačová správa