Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Paulova posledná rýchla a zbesilá jazda!

Napísal na 30. marca 2015

Paul Walker a Vin Diesel nasadnú do svojich tátošov už po siedmykrát. Hviezdne obsadené pokračovanie akčnej filmovej série čaká na svojich fanúšikov v kinách od 2. apríla.

rs_1024x759-141027133241-1024.Fast-Furious-7-Paul-Walker.ms.102714   Je to už neuveriteľných 14 rokov, čo snímka Fast and Furious (Rýchlo a zbesilo) uzrela po prvý raz svetlo sveta. V nej sa objavil modrooký fešák Paul Walker (Do hlbiny, Osem statočných, Prúd času) a kulturista Vin Diesel (Riddick: Kronika temna, XXX, Osamelý pomstiteľ, Zachráňte vojaka Ryana). Práve filmová séria Fast and Furious preslávila oboch hlavných predstaviteľov. Film bol natoľko úspešný, že sa dočkal ďalších šiestich pokračovaní. Hlučné motory, silní chlapi, dusíkové bomby a krásne dievčatáhlavnými ťahákmi tejto akčnej série. Snímka Rýchlo a zbesilo nemá žiadne umelecké ambície a je predovšetkým určená všetkým milovníkom rýchlych áut, a to nielen im. Bravúrne natočené automobilové scény plné skvelých kaskadérskych kúskov sú tým,  čo robí túto akčnú jazdu atraktívnou.

640_fast_furious_7   Obaja hrdinovia si zahrali v šiestich zo siedmich doteraz nakrútených filmov. Paula sme nemohli vidieť v treťom pokračovaní s názvom Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda. Vin sa zase neobjavil v druhom filme, kde si zahrala aj krásna Eva Mendes s kubánskymi koreňmi. Viackrát sme mohli vidieť Michelle Rodriguez (Boxerka, BloodRayne: Smäd upírov, Avatar, Svetová invázia). Ku koncu poriadne nadupanej filmovej série si zahrali už zvučnejšie mená, akými sú hviezda wrestlingu Dwayne Johnson – The Rock (Kráčajúca skala, Neľútostný pomstiteľ, Zúbková víla, Plán hry), jeden z predstaviteľov zo snímky Expendables Jason Statham (Kuriér 1,2,3, Mechanik zabijak, V mene kráľa, Ružový panter) či Kurt Russell (Poseidon, Grindhouse – Auto zabijak, Oheň, Tango a Cash  

imageV najnovšom siedmom pokračovaní Fast and Furious uvidíme definitívne posledný raz dnes už zosnulého herca Paula Walkera, ktorý nás navždy opustil 30. novembra  2013, keď zahynul pri autonehode v kalifornskej Valencii. Táto časť sa tak musela dokončiť bez Paulovej účasti, keďže pred smrťou stihol nakrútiť len časť filmu. Ďalej sa nakrúcalo už s upraveným scenárom. Film sa dorobil s jeho dvojníkom a bratmi Calebom a Codym. Spomínaného Jasona Stathama uvidíme v zápornej úlohe ako živý stroj na zabíjanie, ktorý vycvičila elitná vojenská jednotka. Bude bažiť po pomste, pretože jeho brat zomrel v šiestom pokračovaní, keď obťažoval hrdinov filmu tak veľmi, že ho pripravili o život. Teraz sa pokúsi o to isté on sám.

Tu si môžete pozrieť trailer k filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=Skpu5HaVkOc

zdroje: www.kinema.sk, www.csfd.cz, www.filmpro.sk

text: Martin Zachar


Pokračovať v čítaní