Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Robert Pattinson ako Batman divákov oslnil. Čo si o filme myslia tvorcovia?

Napísal na 14. marca 2022

Pattinson si vo filme Batman zahral jedného z najobľúbenejších hrdinov z univerza DC. Po jeho boku bojovala za záchranu mesta Gotham pôvabná Zoë Kravitz v úlohe Catwoman.

Tohtoročná adaptácia Batmana je jeden z najočakávanejších filmov roku 2022. Režíroval ho Matt Reeves, ktorý spolu s Petrom Craigom napísal aj scenár. Podieľal na filmoch ako Úsvit planéty opíc (2014) a Vojna o planétu opíc (2017). Za produkciu filmu sú zodpovedné štúdia DC Films, 6th & Idaho a Dylan Clark Productions. Distribuovala ho spoločnosť Warner Bros.

Rozpočet na produkciu sa pohyboval okolo 185 až 200 miliónov amerických dolárov. Už teraz sa však radí medzi najlepšie zarábajúce filmy tohto roka. Nový Batman si svojou tajomnou atmosférou vyslúžil 176 minút premietacieho času. Reakcie kritikov a fanúšikov sú pozitívne, zatiaľ film získal 85 % na ČSFD a 8,5 hviezdičiek na IMDB.

Premiéra sa odohrala 1. marca 2022 v New Yorku, v slovenských kinách sme sa filmu dočkali o dva dni neskôr. Pôvodne mala byť novinka v kinách už v júni 2021, no kvôli pandemickej situácii museli tvorcovia natáčanie pozastaviť. Dátum sa presunul na október 2021, ktorý vydavateľstvo znova posunulo pre ochorenie Roberta Pattinsona.

Príbeh sa veľmi nelíši od ostatných adaptácií obľúbeného DC hrdinu. Aj tu je hlavnou postavou Bruce Wayne, ktorý v maske Batmana bojuje proti zločinu a chráni ulice mesta Gotham. Najskôr ochraňuje mesto sám, no neskôr bude potrebovať pomoc na to, aby zmaril veľkolepé plány záporáka.

Hlavnú úlohu Batmana hrá šarmantný Robert Pattinson. Pri boji proti zlu mu pomáha dôverne známa postava Catwoman, ktorú stvárnila Zoë Kravitz. Vo filme sa objavilo hneď niekoľko záporných postáv. Jednou z nich je Hádankár v podaní Paula Dana, ďalšou zas Oswald Cobblepot, nazývaný aj Tučniak, ktorého stvárnil Colin Farrell.

Snímok obrazovky z filmu Batman. Zdroj: Instagram.com/robertpattinsonofficial

Robert Pattinson ako Batman

Výber hlavného herca prekvapil mnohých fanúšikov. Časť publika bola z výberu nadšená, no niektorí diváci si ho v tejto úlohe nevedeli ani len predstaviť. Robert Pattinson už hral niekoľko ikonických postáv. Jeho priaznivci si ho často spájajú napríklad s filmami ako Harry Potter, Twilight či Tenet.

Aj napriek jeho predošlým skúsenostiam, nový Batman bol pre Pattinsona vzrušujúcim zážitkom. Z hlavnej úlohy bol nadšený, zároveň však cítil istý tlak a nervozitu.

Počas rozhovoru pre magazín GQ povedal, že bolo ťažké sa neporovnávať s predošlými hercami v iných adaptáciách. Chcel zobraziť superhrdinu tak, ako ho diváci ešte nepoznajú. ,,Je tu nekonečne veľa spôsobov, ako zobraziť tento charakter. Existuje deväť alebo desať Batman filmov, no tento je naozaj iný,” uviedol herec.

Budúcnosť Batmana

Po pozretí nového Batmana je prirodzené, že sa fanúšikovia zaujímajú o jeho pokračovanie. Počas rozhovoru pre portál ComicBook producent Dylan Clark potvrdil, že sa môžeme tešiť na druhú časť,,Poviem Vám, že to bude menej ako päť rokov,” vyjadril sa Clark.

Režisér Matt Reeves taktiež nepopieral vzniknutie pokračovania: ,,Pracujeme aj na iných veciach, ale začali sme hovoriť aj o ďalšom filme.” Niečo prezradil aj k rozrobeným projektom, ktorým by sa momentálne rád venoval. Pre The Independent spomenul show s Colinom Farrellom pre platformu HBO Max. ,,Pracujeme na veciach pre HBO Max, robíme Tučniakovi show s Colinom, čo bude super,” oznámil Reeves.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár