Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ovečka Shaun vo vlastnom filme!

Napísal na 20. apríla 2015

       Najznámejšia ovečka , ktorá je známa vďaka animovanému seriálu, sa dočkala aj filmového spracovania.

3305     Štúdio Aardman, ktoré stojí za takými animovanými filmami, akými sú Wallace & Gromit, a tiež Slepačí úlet, sa rozhodlo priviesť jednu z najznámejších kreslených seriálových postavičiek aj na veľké plátno. A o čo v animovanom dobrodružstve pôjde?

Ak je život na farme stále iba nuda a nekonečný kolotoč rovnakých situácií, tak to chce zmenu. Veď neustále počúvať nariadenia a poslúchať všetky farmárove príkazy,  chce nejaký plán. Svoje o tom vie aj Shaun, ktorý sa rozhodne, že si jednoducho chce oddýchnuť a dopriať si tak aspoň jeden deň voľna. To však ešte netuší, čo sa z jeho výmyslu napokon stane. Pretože aj plánovať treba vedieť.

shaun_the_sheep   Shaun aj ďalšie ovce vymyslia plán ako uspať farmára. Začnú skákať cez ohradu, farmár ich počíta a počíta, až nakoniec zaspí. A práve to štvornohí kamaráti využijú a svojho pána opatrne uložia do karavanu a predstierajú, že je noc. Lenže celé si to všimne farmárov verný pes, ktorý preruší plán. . Ibaže spiaceho farmára sa mu nedarí zobudiť a dostať von z karavanu. Ten sa však uvoľní, dostane sa  von na cestu, ktorá mieri do veľkomesta. Kým farmárov pes sa snaží zachrániť svojho pána, na farme začína chaos. Preto sa rozhodne Shaun aj celé ovčie stádo nájsť a zachrániť svojho farmára s jeho verným psom. Spolu vyrazia do veľkomesta. Na tejto ceste ich čaká kopec dobrodružstiev.

Ovečka Shaun sa vo svojom filme teší na nás v kinách od 23. apríla.

 

zdroje: www.kinema.sk a www.csfd.cz

text: Martin Zachar