Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hudobníci prinášajú online koncerty. Sú medzi nimi aj Rytmus a Miro Žbirka

Napísal na 28. marca 2020

Súčasná situácia si vyžiadala zrušenie koncertov a hudobných vystúpení. Umelci však na svojich fanúšikov nezabúdajú a pomocou live streamov ponúkajú online koncerty.

Jedným z opatrení v boji proti koronavírusu je zrušenie verejných podujatí, počas ktorých prichádzajú do styku masy ľudí. Týmto krokom však umelci zostali bez práce a sami si uvedomujú dôležitosť izolácie. Rozhodli sa to využiť vo svoj prospech a vďaka moderným technológiám byť v kontakte so svojimi fanúšikmi. Live stream ponúka možnosť archívu, takže si ich vystúpenie môžete pozrieť aj neskôr.

Miro Žbirka

Jedným z takých hudobníkov je Miro Žbirka, ktorý vystupoval 17. marca zo svojej obývačky. Na Instagrame vyzval ľudí, aby mu napísali piesne, ktorými ich môže potešiť. „Je dôležité si za každých okolností robiť vzájomne radosť a držať spolu. Som rád, že to môžeme teraz urobiť aspoň cez internet“, odkazuje Meky. Pozrite si záznam koncertu.

Peter Stašák

Peter Stašák sa stal známym vďaka televíznym reláciám Repete a kaviareň Slávia. Ako jeden z mála zo svojej generácie stále aktívne koncentruje a využíva na svoje zviditeľnenie aj sociálne siete. Preto sa aj on rozhodol pre online koncert na Youtube. Vystupoval taktiež 17. marca a jeho koncert si môžete pozrieť aj zo záznamu.

Desmod

Naživo vysielal aj Kuly so skupinou Desmod. Stihli to tiež 17. marca. Záznam z live streamu si môžete pozrieť na Facebooku skupiny Desmod. Spočiatku mali problémy so zvukom, no dali to do poriadku a fanúšikom spievali trištvrte hodiny.

Skupina Desmod v klube Garage Zdroj: Facebook/DESmod

Paci Pac

19. marca si mohli rodičia oddýchnuť. Dvojica Paci Pac spravila stream, ktorým zabavila niekoľko ratolestí. Ich detské pesničky sú veľmi populárne a na Youtube majú milióny prehratí. Rodičia môžu svojim deťom vystúpenie znovu pustiť aj na ich Youtubovom kanáli.

Katarína Máliková

Minulý víkend mala pokus o live stream aj Katarína Máliková. Kvôli technickým problémom jej online koncert nevyšiel a fanúšikom sľúbila zopakovanie koncertu, keďže si zaň zaplatili cez Patreon. Tretí pokus bol úspešný a jeho priebeh si môžte pozrieť na Facebooku.

Katka počas livestreamu Zdroj: Facebook/KATARÍNA MÁLIKOVÁ

Violončelista Jozef Lupták

Katkine vystúpenie sa prekrývalo s online koncertom violončelistu a riaditeľa festivalu Konvergencie Jozefa Luptáka. Pravidelne účinkuje na medzinárodných pódiách od USA po Nový Zéland. Taktiež spolu s Matúšom Širokým urobili fantastický soundtrack k slovenskému filmu Amnestie. Vystúpenie trvalo len okolo 20 minút, no aj napriek tomu malo viac ako 12-tisíc pozretí. Vychutnajte si ho aj vy na jeho facebookovom profile.

Jozef Lupták koncertuje zo svojej obývačky Zdroj: Facebook Jozef Luptak

Rytmus

Nedeľný večer patril slovenskej rapovej hviezde. Rytmus usporiadal koncert v Ministry of Fun a sledovať ste ho mohli cez live stream za 2,99 eur. Záznam však na internete nenájdete.

Pozvánka na Rytmusov koncert. Zdroj: Facebook/Patrik „Rytmus“ Vrbovský

Majk Spirit

Deň pred Rytmusom koncertoval aj Majk Spirit. Ten nevyberal vstupné, ale uviedol niekoľko organizácií, ktoré pomáhajú slovenskému zdravotníctvu. Ľudia tak prispeli nemalou čiastkou na dobrú vec. Záznam si môžete pozrieť na jeho Facebookovej stránke.

Live stream s vypísanými číslami organizácií. Zdroj: Facebook/Majk Spirit

DJ Ekg

Domácu online párty pre vás pripravili aj DJ Ekg a Mairee. Zahrali 14.3 v prázdnom Edison parku. Na ich úplne prvej online párty sa obaja prestriedali za mixpultom a na ich peckovej tanečnej hudbe sme sa mohli zabávať tri a pol hodiny.

Metropolitná opera v New Yorku

Fanúšikovia klasickej hudby si prídu na svoje vďaka Metropolitnej opere v New Yorku. Tá ponúka každý večer zdarma jeden vysokokvalitný záznam predstavenia zo svojho bohatého archívu. Každé predstavenie bude dostupné 20 hodín od zverejnenia. Navštív webovú stránku www.metopera.org a vypočuj si klasiku. Ku koncertovaniu klasickej hudby sa pridala aj Berlínska filharmónia a zdarma sprístupnila svoju Digitálnu koncertnú sieň.

Zdroje: hashtag.zoznam.sk, hudba.zoznam.sk, news.rukahore.sk


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár