Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

OneRepublic si podmanili Bratislavu !

Napísal na 21. februára 2014

Obrovský stage a veľkolepá svetelná šou patrila v pondelok Bratislave. Jedna zo zastávok aktuálneho turné americkej skupiny bolo 17. februára práve hlavné mesto Slovenska. Zoskupenie OneRepublic, na čele s Ryanom Tedderom, sa predviedlo slovenskému publiku už po druhýkrát. Vo vypredanej Incheba Expo Aréne predviedli plejádu svojich hitov a potvrdili status jednej z najúspešnejších skupín súčastnosti. Na koncerte nechýbalo ani rádio Aetter.

Čakanie na hlavný bod večera skrátil predskokan James Walsh, ktorý predstavil Bratislave svoju tvorbu po prvýkrát. OneRepublic svoj koncert prebiehajúceho Native Tour odštartovali niečo po pol deviatej skladbou „Light It Up“. V setliste koncertu nechýbali prelomové hity skupiny ako „Apologize“, „Secrets“, „All The Right Moves“ či aktuálny megahit „Counting Stars“, ktorý bol tri týždne po sebe najhranejšou skladbou na Slovensku.

OneRepublic-tweet

tweet z oficiálneho twitter profilu OneRepublic

Frontman skupiny Ryan Tedder mal celú šou dokonale pod palcom a fanúšikom bol doslova na dotyk aj vďaka vysunutému stage-u do publika. Nechýbalo ďakovanie v slovenčine a príjemným prekvapením bola projekcia panorámy nášho hlavného mesta za kapelou počas pesničky „Come Home“. Pekným gestom pre slovenské publikum bolo aj odmietnutie portugalskej vlajky od fanúšičky pod pódiom so slovami „Som predsa na Slovensku,“ hneď v úvode koncertu. Tej istej fanúšičke však v závere koncertu zobral fotoaparát, ktorým natočil seba, kapelu a aj celú halu (video tu). Za nedostatok možno považovať chýbajúce obrazovky s projekciou koncertu pre fanúšikov s horšími miestami v hale. Atmosféra bola napriek tomu výborná, a to ocenila aj samotná kapela tvrdením, že bratislavské publikum bolo vôbec to najlepšie, pred akým kedy hrali. V závere večera Tedder povedal, že sa teší na návrat skupiny do Bratislavy v roku 2015. Tým rozhodne potešil nemalú časť fanúšikov v hale, ale aj tých, ktorí sa na koncert nedostali.

OneRepublic-Aetter

OneRepublic-Aetter2

OneRepublic-Aetter5

OneRepublic-Aetter6

OneRepublic-Aetter7

setlist koncertu:
Light It Up
Secrets
All The Right Moves
What You Wanted
Stop & Stare
Something I Need
Apologize /Same Love/Cry Me A River (cover)
Preacher
Come Home
Counting Stars
All This Time
Good Life
I Lived

+
Feel Again
Life In Color
If I Lose Myself

text a foto: Dušan Marko