Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina Blink 182 sa v novom albume vracia vo svojej pôvodnej zostave

Napísal na 27. októbra 2023

Po rokoch sa vracia vo svojej pôvodnej zostave. Legendárna skupina Blink 182 priniesla nový album s názvom One More Time… V ňom spomínajú na svoju dlhoročnú cestu.

Nový album One More Time… vyšiel tesne po polovici októbra. Vzhľadom na históriu kapely je výnimočný a hneď si získal srdcia fanúšikov. Je aj najmä kvôli comebacku speváka a gitaristu Toma Delonga, ktorý Blink 182 do roku 2015 reprezentoval svojim symbolickým hlasom. Jeho návrat do kapely mala na svedomí správa, že jeho bývalému kolegovi z kapely – Markovi Hoppusovi, lekári diagnostikovali v roku 2021 rakovinu.

Bohatá história

Blink 182 je pop-punková skupina, ktorá svoj celosvetový úspech nadobudla po ich treťom albume s názvom Enema of the State. Po rokoch hrania v kapele stále pretrvávali nezhody medzi jej členmi, čo spôsobilo v roku 2005 prvý rozpad kapely. V tej dobe vznikli od interpretov projekty ako +44, v ktorom naďalej spolupracovali Mark Hoppus a Travis Barker, alebo Angels and Airwaves ako samostatná kapela v ktorej pôsobí Tom Delonge.

V roku 2008 Travis Barker prežil pád osobného lietadla, z ktorého vyviazol živý iba on a jeho priateľ. Po tejto katastrofe sa členovia kapely znovu rozhodli pokračovať v ich spoločnej kariére. V roku 2011 sa opäť vrátili s albumom Neighborhoods.  

Titulná fotka nového albumu One More Time… . Zdroj: YouTube/Blink 182
Titulná fotka nového albumu One More Time…. Zdroj: YouTube/blink-182

Tom Delonge kvôli osobným aktivitám, kapelu znovu opustil v roku 2015. Jeho absenciu v kapele nahradil hudobník Matt Skiba, s ktorým Blink 182 neskôr vydali ďalšie dva hudobné albumy.

Závažné ochorenie ktoré postihlo basgitaristu a speváka Marka Hoppusa v roku 2021, bolo tiež dôvodom, prečo sa Mark a Tom opäť vrátili do kontaktu. Mark tvrdí, že Tom bol zároveň jeden z ľudí, ktorý ho počas jeho liečby najviac podporovali. O rok neskôr vyhlásil, že sa z choroby dostal. Hoppusov boj s rakovinou tiež podnietil tajné stretnutie medzi členmi kapely Blink 182, aby sa znovu stretli, prekonali staré spory a znovu sa spojili ako priatelia.

Tak ešte raz

Najnovší album obsahuje celkovo 17 nahrávok, čo je doteraz najviac z ich diskografie. Je to v poradí deviaty štúdiový album. Za produkciou celého albumu stojí bubeník kapely Travis Barker. V piesňach reflektujú najmä históriu kapely a preto je pre fanúšikov tento album nesmierne nostalgický.

Pieseň s rovnakým názvom ako album – ONE MORE TIME, je ako horská dráha emócií pre ich fanúšikov. V texte spomínajú aj na katastrofy, ktoré ich členov postihli. Videoklip má poriadnu dávku nostalgie, nakoľko sa pozadie mení na pozadia ich symbolických klipov.

Pred vydaním albumu zverejnili aj niekoľko ďalších klipov. Napríklad aj pieseň s názvom DANCE WITH ME, v ktorej vzdávajú poctu legendárnej skupine The Ramones. V klipe pretvorili symbolický rozhovor z roku 1981 ako aj niektoré ich divoké momenty.