Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Olivia Rodrigo cestuje po svete so svojím guts turné. To jej však nebráni vo vydávaní nových piesní

Napísal na 2. apríla 2024

Olivia Rodrigo je na svojom dlho očakávanom celosvetovom turné s názvom GUTS. Fanúšikov však prekvapila novými piesňami.

Americká speváčka a skladateľka Olivia Rodrigo sa po vydaní svojho druhého štúdiového albumu s názvom GUTS, vybrala na turné s rovnakým názvom. Jej celosvetová koncertná šnúra sa začala 23. februára v Palm Springs v štáte Kalifornia a zakončí ju v Los Angeles 17. augusta. Lístky na turné sa rýchlo vypredali a americká speváčka do svojho kalendára pridala ešte niekoľko zastávok.

olivia rodrigo guts turné
Oliviu Rodrigo doprevádza na pódiu aj osem tanečníc. Zdroj: rollingstone.com

Nová olivia rodrigo

Olivia Rodrigo na svojom turné prekvapila fanúšikov v mnohých ohľadoch. Či už to bolo krásnymi kostýmami alebo dospelejším vystupovaním. Na pódiu ju doprevádza aj osem tanečníc, päťčlenná kapela a pár vokalistiek.

Koncerty sa začínajú segmentom, ktorý ma symbolizovať Oliviinu minulosť. Odznievajú v ňom piesne ako ballad of a homeschool girl, vampire a jej najväčší hit driver’s licence. V druhom segmente sa na pódiu objavuje astrologická tématika a samotná speváčka sa počas skladieb logical a enough for you vznáša nad obecenstvom na obrovskom mesiaci.

Tretí segment má rockovejší nádych a Rodrigo sa v ňom fanúšikom ukazuje v novom svetle. Mení texty piesní za explicitnejšie verzie a ukazuje, že sa z nej stala dospelá žena. Má na sebe odhaľujúce oblečenie a niekedy aj zanadáva.

olivia rodrigo guts
Turné ponúklo aj obrovskú maketu mesiaca. Zdroj: rollingstone.com

To si vyslúžilo niekoľko nepríjemných reakcii od pobúrených rodičov, ktorí na koncert zobrali svoje deti. Niektorí dokonca pálili už zakúpené lístky na koncert. Iní sa speváčky zastávali a obvinili rodičov z nezodpovednosti. Nezistili si vraj, akú hudbu ich deti počúvajú, pričom Oliviine piesne vždy obsahovali pár vulgarizmov.

Nakoniec sa fanúšikovia dočkajú skladieb good 4 u a get him back. Počas toho ako spieva sa pomedzi nich prechádza, zbiera darčeky, ktoré si pre ňu pripravili, objíma sa s nimi a opakuje im ako veľmi ich má rada.

GUTS SPILLED

Počas koncertu sa vo výbere pesničiek objavila aj jedna ešte nevydaná skladba – obsessed. V druhej polovici marca na koncerte v Chicagu, Olivia avizovala obecenstvu, že si túto skladbu budú môcť už čoskoro vypočuť aj v štúdiovej verzii.

Oznámila tak, že 22. marca vyjde deluxe verzia jej albumu GUTS (spilled), ktorá už okrem spomínanej skladby obssesed, obsahuje ďalšie štyri nové piesne. Sú nimi girl i’ve never been, scared of my guitar, stranger a so american.

Fanúšikovia sa dočkali aj videoklipu k piesni obssessed, ktorý zobrazuje Oliviu Rodrigo v dome plnom bývalých partneriek jej ex. Každá žena má na sebe šerpu vyzrádzajúcu jej vzťah k spoločnému bývalému. Olivia sa s nimi porovnáva a zisťuje, že nezapadá nielen oblečením, ale ani výzorom a porovnáva sa s ostatnými ženami.