Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

O pár dní sa môžeme tešiť na nový album kapely Coldplay

Napísal na 11. novembra 2019

Skupina doposiaľ zverejnila piesne Orphans, Arabesque a najnovšie aj titulnú pieseň Everyday Life.

Pred niekoľkými dňami sa na najrôznejších miestach sveta objavila starodávna fotografia s dátumom. Všetko malo budiť dojem, že ide o obrázok zo začiatku dvadsiateho storočia. Na fotke sú však členovia skupiny Coldplay, štylizovaní ako súčasť hudobného telesa.

titulka CD
Starodávna fotografia v prevedení skupiny Coldplay. Zdroj: Instagram/coldplay

Fotky vo forme plagátov rozvešali na zvláštnych miestach. Jednu z nich našli zberatelia medzi dobovými obrazmi. Ďalším dielom skladačky bol inzerát v novinách, prostredníctvom ktorého Coldplay odtajnili názov albumu a zoznam skladieb.

Originálna fotografia, do ktorej štvoricu vsadili, pochádza z rodinného archívu gitaristu Jonnyho Bucklanda, z roku 1919.

Album bude rozdelený na dve časti: Sunrise a Sunset. Piesne Orphans a Arabesque majú úplné iný štýl, na aký sme zvyknutí z rádia. Album vychádza 22. novembra 2019.

Povráva sa, že v zásobe má kapela aj ďalší album, ktorý je viac „mainstream“. Fanúšikovia majú veľa teórií, ale zatiaľ málo faktov. Po vypočutí Everyday Life je ale možné, že v druhej časti albumu budú práve obyčajnejšie skladby.

Zdroje: YouTube, music-zone.eu,


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár