Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Adam Ďurica vydal nový videoklip k piesni Fúkame

Napísal na 4. marca 2022

Koncom minulého roka vyšiel spevákovi album Naše Hriechy. S Emou Drobnou nahral titulnú skladbu, ktorá sa zaradila medzi najhranejšie slovenské songy v rádiách. Tentoraz prináša fanúšikom nový videoklip k piesni Fúkame, ktorú tiež nájdeme na jeho najnovšom albume.

Nový videoklip natáčali v Prahe a Adam Ďurica si na spracovanie vybral renomovaného režiséra Ondřeja Kudyho. Podľa jeho slov, už veľakrát hovoril o novej etape v tvorbe a toho sa držal aj pri vzniku tohto videa.

„Mal som o ňom určitú predstavu a chcel som, aby sme urobili klip, ktorý by bol odlišný od tých, ktoré sme robili doteraz, pridať skladbe aj silnú vizuálnu podobu. Preto som oslovil Ondřeja, ktorého klipy pre Mirai a ďalších, sa mi páčili. Už pri jeho prvotnom návrhu som bol spokojný, cítil som, že to bude fungovať,“ povedal Adam Ďurica o príprave videa.

Natáčanie trvalo od rána do neskorých večerných hodín na viacerých miestach. Spevák priznal, že to bolo akčné a miestami náročné, keďže vonku boli štyri stupne a on mal oblečenú len košeľu. Režisér vyzdvihol umelcove herecké výkony.

O tvorbe videoklipu povedal: „Som veľmi rád, že došlo k tejto spolupráci. Mojim cieľom je vytvoriť vizuál, ktorý emočne umocní skladbu. Rád jej dávam obrazový život. Vymysleli sme námet, ktorý nám okamžite zarezonoval, a spoločne s Adamom sme ho dotiahli do tejto podoby. Nebolo to produkčne jednoduché, mali sme asi päť rôznych miest, oheň, komparz, ale všetko išlo podľa plánu.“

Obaja sú so svojim dielom spokojní. Hudobník sa teší z novej spolupráce, nových ľudí, iného spôsobu natáčania a záberov. Podľa neho sú to veci, ktoré ho posúvajú ďalej. Adam Ďurica pripravuje v letných mesiacoch turné po Slovensku, kde zahrá svoje novinky z albumu. Najbližšie vystúpi v 20. apríla v Prahe a 21. apríla v Brne.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár