Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trojica bratov prišla s novinkou priamo zo srdca Francúzska

Napísal na 13. decembra 2022

Skupina AJR prišla v novembri s novou piesňou a aj videoklipom priamo z Paríža. Nový song od AJR má naznačovať aj príchod albumu, ktorého sa dočkáme už čoskoro.

Traja bratia Adam, Jack a Ryan, ktorí tvoria hudbu pod názvom AJR, vydali 17. novembra nový song s názvom The DJ Is Crying For Help. O deň neskôr pridali aj oficiálny videoklip k tejto piesni, kde členovia spievajú a tancujú vo Francúzsku. Odhliadnuc od novej skladby plánuje skupina vydať aj ich piaty album, ktorého sa už čoskoro dočkáme.

Energicko-jemný song a videoklip z centra Paríža

Skladba, ako väčšina diel od skupiny, je plná energie a dobrej nálady. Okrem toho dostala aj hlboký a dojímavý text. Ako tvrdia poslucháči, The DJ Is Crying For Help znie veľmi jemne, avšak je plná energie, dobrej nálady a v istej miere je aj plná nádeje. Bratom sa teda znova podarilo zladiť ich štýl a osobnosť s textom a celkovým znením songu, za čo si zaslúžili veľký obdiv.

Nový song od AJR dostal 18. novembra aj vizuálne vyobrazenie, ktoré má už viac ako milión pozretí, a to zaslúžene. Nové snímky, rovnako ako aj text a rytmus, vytvorili veľmi energické a plné pestrosti. V najnovších snímkach sa členovia skupiny prechádzajú ulicami Francúzska, konkrétne Paríža, kde sa postupne dostávajú až ku Eiffelovej veži. Tu si Jack zatancuje v jeho symbolickej čiapke, zatiaľ čo ho sleduje dav turistov.

Celý videoklip natáčali iba na malý stabilizátor a kameru, čo bratia opisujú ako úžasnú skúsenosť. Skupina vytvorila skutočne úžasné dielo, a to vizuálne, ale aj po posluchovej, či textovej stránke. Ohlasy divákov to potvrdili a tvrdia, že z ich hudby vyžaruje obrovská energia a spomienky na ich prvý album.

Skupina je okrem skvelých videoklipov známa aj efektami, ktoré vkladajú do videí. Fanúšikovia sa v komentároch vždy zhodnú na tom, že umelci dávajú do ich videí veľa efektov, ale výsledok vždy stojí za to a každé ich dielo je tak unikátne a majestátne každý raz inak. Tentokrát nebolo tomu inak a efektami, ako vždy, ešte viac spestrili jednotlivé snímky.

AJR plánujú ešte ďalšie video k tomuto songu. To ale bude pre zmenu nahliadnutie do zákulisia tohto natáčania. Z natáčania už ale postupne pridali aj krátke videá na ich YouTube Shorts a aj na Instagramový účet skupiny.

Novinky prichádzajú

The DJ Is Crying For Help má byť zároveň druhým songom v ich pripravovanom albume. O ňom sa začalo rozprávať už po tom, čo prešiel rok od ich posledného albumu OK Orchestra. Po publikovaní piesne I Won’t, ktorá má byť aj prvým songom celého albumu, bratia začali podrobnejšie rozprávať o novom albume a fanúšikov tak ešte viac priblížili k pripravovaným novinkám.

Ryan nedávno zverejnil na jeho Instagrame, že celkový počet skladieb v novom albume je 13. Prvé dve piesne z albumu teda už poznáme, avšak ako budú vyzerať, znieť a aký budú mať názov tie ostatné, ešte nevedia povedať ani samotní tvorcovia.

Ďalšia časť, ktorú už fanúšikovia tiež poznajú, je aj počet písmen v názve albumu. Bratia ale okrem prezradenia počtu piesní a písmen, ukázali fanúšikom aj začiatočné písmená jednotlivých slov albumu, ktoré publikovali na ich Twitter o pár dní neskôr.

Ryan na Instagrame prezradil počet skladieb a počet písmen v názve nového albumu, a následne bratia pridali aj začiatočné písmená albumu. Zdroj: Twitter/AJRBrothers

Bratia majú momentálne tiež aj turné a po vydaní albumu plánujú ďalšie. „Máme vás radi, prepáčte, že sme boli možno trošku tichšie ako zvyčajne, ale na cestách sme stále písali,“ napísala trojica na Twitter, ako ospravedlnenie k tomu, že vydanie novej zbierky sľúbili už skôr.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár