Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Devätnásťročná speváčka Sigrid prichádza s novým singlom

Napísal na 5. apríla 2022

Nórska speváčka Sigrid sa preslávila hitom z roku 2017. Najnovšia pieseň It Gets Dark sa stáva čoraz viac populárnejšiou, a to predovšetkým kvôli atmosfére, ktorá z nej prúdi.

Mladá a nadaná speváčka Sigrid vydala ďalší song, ktorý mal premiéru tento mesiac. Skladbou odhaľuje ďalší kus jej nového albumu. It Gets Dark sa vďaka jej výnimočnému hlasu a severskej produkcií stáva čoraz viac populárnejší.

Vzťah k hudbe

Speváčka sa odmala vo voľnom čase venovala hudbe aj napriek tomu, že chcela byť právničkou alebo novinárkou. Nechcela študovať hudbu, pretože si nevedela predstaviť seba ako hudobníčku. Aj napriek tomu však mala vlastnú kapelu. Často spievali cover verzie rôznych známych hitov. Jej spevácku kariéru odštartovala svojou prvou napísanou piesňou s názvom Sun. Tú vydala v roku 2013 ako debutovú skladbu, ktorá sa stala populárnou hlavne v nórskych rádiách.

Nový singel od Sigrid.
Sigrid, ako spieva na jednom z jej koncertov. Zdroj: thetimes.co.uk

Neskôr začala písať a tvoriť viac piesní a začali si ju všímať rôzni producenti. Jej úspech časom narastal a jedna z jej cover piesní sa dostala v roku 2017 aj do Justice League. Bola to pieseň od Leonarda Cohena s názvom Everybody Knows. V roku 2018 bola Sigrid tiež vyhlásená za víťazku BBC Music Sound 2018.

Nový song a album

Jej druhý štúdiový album How to Let Go má vyjsť 6. mája 2022. V albume bude 12 skladieb. Ojavia sa aj piesne ako Mirror či Burning Bridges. V albume bude tiež aj nový singel It Gets Dark, ktorý mal premiéru 10. marca 2022. O mesiac neskôr v rámci jej európskeho turné vystúpi aj na koncerte v Prahe.

Nový singel od Sigrid vyjadruje smutné okamihy v živote, ktoré sa musia stať, aby prišli tie lepšie. „It Gets Dark, so I can see the stars,“ spieva Sigrid v piesni. Pieseň vyniká ešte viac pre výrazný klip plný originálnych prechodov a efektov. Našiel si tiež veľa kritikov, ale ešte viac fanúšikov. Skladba sa tak stáva ďalším hitom, ktorý Sigrid vytvorila.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár


Pokračovať v čítaní