Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina Swedish House Mafia sa po rozpade vracia späť spolu s novým albumom

Napísal na 4. mája 2022

Trojica švédskych DJov sa opäť vrátila na hudobnú scénu a so svojim comebackom prinášajú aj nový album. Okrem toho sa môžeme rovnako tešiť aj na ich celosvetové turné.

Ubehlo už osem rokov od vydania posledného albumu Until Now od skupiny Swedish House Mafia. V roku 2014 trojica vyhlásila ich posledné turné a ich následný rozpad. To sa tento rok v apríli zmenilo a skupina 15. apríla publikovala nový album s názvom Paradise Again.

Nový album Swedish House Mafie obsahuje až 17 nových skladieb, ktoré vynikajú najmä pre energiu, ktorá ide z každej skladby. Všetky nové ale aj ich staré piesne odohrajú na celosvetovom turné. To začne už toto leto a na jeseň skupina vystúpi aj v susednom Česku.

Heaven Takes You Home

Jednou zo skladieb na zozname je aj pieseň Heaven Takes You Home, ktorá sa stala najpopulárnejšou zo všetkých. Song vytvorili spolu s 27 ročnou speváčkou Connie Constance, ktorá pochádza z Veľkej Británie. Text piesne v niektorých častiach pôsobí smutne a tragicky, no v iných častiach cítime a počujeme aj nádej, ktorá je tu stále a neopúšťa nás. Dôkazom toho je aj refrén, ktorý je veľkolepým vrcholom celej skladby.

Skupine, spolu so speváčkou Connie, sa to podarilo vďaka vysokým, ale za to jemným tónom, ktoré do nej vložili. Poslucháči tento song opisujú ako veľké dielo, v ktorom je množstvo pocitov. Singel sa tiež objavil už aj v mnohých zahraničných rádiách a to len pár hodín od jeho publikovania.

Swedish House Mafia na festivale Coachella 2022

Nový album Swedish House Mafie sme mohli tiež počuť na nedávnom festivale Coachella Valley Music and Arts Festival 2022. Skupina vystúpila počas oboch víkendov. V tom druhom odohrali aj song Heaven Takes You Home.

Nový album Swedish House Mafie sme mohli počuť aj na festivale Coachella, kde sa skupina postarala o fantastickú show.
Nový album Swedish House Mafie sme mohli počuť aj na festivale Coachella, kde sa skupina postarala o fantastickú show. Zdroj: YouTube.com/Coachella

Svoje vystúpenie spojili aj so zástupcom Kanyeho Westa, spevákom The Weekndom. S ním vytvorili ešte väčšiu atmosféru na koncerte. Na začiatku odohrali časť svojich songov a po príchode The Weeknda vytvorili pozadie pre jeho piesne. Okrem skvelej hudby predstavili aj úžasnú svetelnú show, ktorá bola pre divákov obrovským zážitkom.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár