Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nový album od Imagine Dragons je aj o pandémii

Napísal na 10. novembra 2021

Po albume Origins z roku 2018 skupina predstavuje nový s názvom Mercury Act 1.

Nový album od Imagine Dragons obsahuje 13 piesní. Ku štyrom z nich skupina vydala aj videoklipy dostupné na ich oficiálnom YouTube kanáli. Album vydali 3. septembra 2021. Budú na neho nadväzovať ďalšie dva – Mercury – Act 2 a Mercury – Act 3, no dátum ešte nie je známy.

Príspevok kapely po vydaní nového albumu. Zdroj: Instagram/imaginedragons

Vytvorenie albumu trvalo tri roky hlavne preto, že spevák a textár Daniel Reynolds sa snažil každú emóciu vložiť do textov piesní. „Posledné tri roky sme strávili pracovaním na tomto albume. Život bol neuveriteľne tvrdý pre každého na svete. Všetci sme cítili osamelosť. Cítili sme solidaritu. Všetci sme cítili strach. Tento album má byť zdrojom šťastia. Hoci sa ponorí do chvíle smútku a hľadania, no v jeho jadre je to oslava života a ľudstva. Hoci je život neuveriteľne krehký a konečný, stále sme nažive. A to je naozaj požehnanie. Máme sa navzájom. Našou jedinou nádejou je, že tieto piesne vám prinášajú nejaký druh útočiska a mieru. Máme vás radi, chýbate nám a tešíme sa na vás na našej ceste,“ napísala skupina na Instagrame po zverejnení albumu.

Každá z trinástich piesní tohto albumu má rozličný význam. V textoch piesní sa nachádzajú témy ako depresia, radosť, smútok, nadšenie či láska. Jednou z piesní, ktorá má hlboký význam pre Daniela, je Wrecked. Spieva v nej o svojej sestre Alishy Reynolds, ktorá v roku 2019 prehrala boj s rakovinou. Singel je výtvorom na jej počesť. V piesni Cutthroat, ktorá znie mierne agresívne, chcela skupina ukázať, že smútok môže byť dobrý a treba ho prekonať. Vo väčšine piesní z tohto albumu tiež opisujú aj aktuálnu Covid situáciu a to, že si máme vážiť život.

Nový album od Imagine Dragons si uctil pamiatku sestry speváka
Spevák v piesni Wrecked spieva o svojej sestre. Zdroj: YouTube/Imagine Dragons

Follow You je pieseň, ktorá bola populárna nie len v rádiách, ale aj v živote speváka skupiny Imagine Dragons. Vytvorenie albumu trvalo tak dlho aj preto, že spevák skupiny sa po vydaní albumu Evolve postupne odcudzoval s jeho manželkou. Od roku 2020 sa nerozprávali viac ako pol roka. Tvrdila, že Daniel sa venuje viac hudbe a koncertom ako rodine.

Začiatkom roku 2021, tesne pred vydaním piesne Follow You, podala jeho manželka papiere na rozvod. Podľa slov Daniela mu práve pieseň Follow You zmenila život, keď sa zamyslel nad jej hlbším významom. S manželkou si našli znova cestu k sebe práve kvôli tejto piesni a nakoniec rozvod odvolali. Ich návrat k sebe ukázali verejnosti prostredníctvom videa cez oficiálny instagramový účet skupiny Imagine Dragons.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár