Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Po piatich rokoch prichádza Kendrick Lamar s novým albumom

Napísal na 30. apríla 2022

Ubehlo už päť rokov od vydania Kendrickovho posledného albumu Damn. Tento rok príde s novinkou, ktorú pripravoval dlhý čas a pomaly nám z nej odhaľuje čoraz viac.

Damn – album, ktorý mal 14. apríla piate výročie a zároveň je aj posledným od rappera Kendricka Lamara, za ktorý získal Pulitzerovu cenu. Tento rok v máji to zmení a plánuje vydať ďalší, s názvom Mr. Morale & The Big Steppers. Nový album Kendricka Lamara si budeme môcť vypočuť už 13. mája. Dokopy bude obsahovať 12 skladieb a niektoré z nich budú v spolupráci s rôznymi inými interpretmi. Oficiálny zoznam piesní však ešte nezverejnil.

Tajomné odhaľovanie informácií o celom projekte

Nový album Kendricka Lamara je plánovaný už dlho. To môžeme vidieť aj na prepracovanom odkrývaní rôznych častí skladieb. Mnohí priaznivci Kendrickovej tvorby toto odhaľovanie berú ako hru, s ktorou vždy príde nečakane. Hru začal tým, že zverejnil na Twitteri link na web, kde bola ukážka priečinkov, ktoré mali rôzne názvy. Boli uložené do tvaru smutnej tváre a dalo sa s nimi hýbať. Fanúšikovia začali byť vďaka tomuto nápadu ešte viac zvedaví na novú hudbu.

Pôvodný vzhľad web stránky, ktorá propaguje nový album Kendricka Lamara.
Vzhľad web stránky. Zdroj: Twitter/DailyRapFacts

Web časom aktualizoval a ostal tu už len jeden priečinok s názvom nu thoughts. Po jeho rozkliknutí uvidíme dokument, ktorý sa podobá listu. V ňom Kendrick stručne opisuje svoje pocity alebo rôzne situácie. S informáciami o skladbách prichádza neohlásene, ale o to viac sa oplatí na ne čakať.

Na druhej fotke na jeho skoro prázdnom oficiálnom Instagrame, môžeme vidieť ďalší dokument, kde píše názov albumu a dátum jeho vydania. „Všetky informácie o tomto vydaní budú pochádzať iba priamo z tohto zdroja,“ napísal ako poslednú vetu v dokumente.

Dokument o vydaní nového albumu na oficiálnom účte Kendricka. Zdroj: Instagram/kendricklamar

Hlavné informácie o skladbách dostaneme pravdepodobne iba skrz webovú stránku. Fotku pridal nedávno, takže sa môžeme čoskoro dočkať nových informácií o jeho tvorbe. Album aj tak ostáva veľkou záhadou, no vďaka tomu si získal podporu a pozornosť nemalého počtu fanúšikov.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár