Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Familia a psychofreak. Camila Cabello sa vrátila s novým albumom a videoklipom

Napísal na 12. apríla 2022

Nový album Camily Cabello nesie názov Familia. Nachádza sa na ňom celkom 12 piesní. Inšpirovala ju jej rodina a rodné korene.

Camila Cabello je kubánsko-mexická speváčka a skladateľka, ktorá odštartovala svoju kariéru s dievčenskou skupinou Fifth Harmony. Kapela vznikla počas druhej série The X Factor a v roku 2016 ju Camila opustila. Svoj prvý sólový album s názvom Camila vydala v roku 2018. Nachádza sa tu pieseň Havana, ktorá má viac ako miliardu zahliadnutí na YouTube.

Jej druhý štúdiový album Romance vyšiel hneď o rok neskôr. Najväčší úspech mala spolupráca so spevákom Shawnom Mendesom. Señorita má 1,3 miliardy pozretí. Hudobníci spolu tvorili pár, no v novembri roku 2021 svoj vzťah ukončili. Aj napriek ich rozchodu sa obaja intenzívne venujú hudbe. Shawn Mendes v rozhovore pre Extratv tvrdí, že jeho posledná pieseň When You’re Gone je práve o Camile.

Najnovší album

Familia je speváčkin tretí štúdiový album. Inšpiráciu pre album získala počas pandémie, kedy speváčka súcitila so svojou rodinou a chcela sa vrátiť ku svojím latinským koreňom. Počas rozhovoru pre Apple Music vysvetlila, že chcela albumom navodiť pocit kolektívnej radosti.

,,Celý tento album bol inšpirovaný dvoma vecami: rodinou a jedlom. Vaša pokrvná rodina, ale aj rodina, ktorú ste si vybrali. S kým chcete lámať chlieb, sadnúť za jedálenský stôl, uvariť jedlo, opiť sa z vína a zatancovať v obývačke,“ napísala pod svoj príspevok na Instagrame.

Obálka albumu Familia, ktorý speváčka zverejnila na svoje narodeniny. Zdroj: Instagram.com/camila_cabello

Camila na albume spieva po anglicky, no sú tu aj piesne len v španielčine. Nový album Camily Cabello využíva aj nástroje ako sláčiky, rumba gule, trúbky aj flamenco gitary. V skladbe Celia sa v pozadí objavili vokály jej sesternice. Okrem rodiny sa speváčka venuje aj témam ako zlomené srdce a úzkosť.

Na albume sa nachádza celkom 12 piesní. Hlavný song Don’t Go Yet Camila vydala ešte v roku 2021. Momentálne ju videlo viac ako 70 miliónov ľudí. Ku každej skladbe na albume speváčka zverejnila videá s textom na YouTube. Nový album speváčka propagovala netradičným spôsobom. 7. apríla sa uskutočnil virtuálny TikTok koncert. Jeho názov bol ,,Familia: Vitajte v rodine”.

Camila Cabello počas živého vystúpenia skladby La Buena Vida pre TikTok. Zdroj: Instagram.com/camila_cabello

Spolupráce na albume

Camila sa začala presadzovať svoju sólo kariéru vďaka spoluprácam ako sú I Know What You Did Last Summer so Shawnom Mendesom a Bad Things s Machine Gun Kellym. Preto nie je prekvapením, že nový album Camilly Cabello obsahuje tiež zaujímavé spolupráce. Jednou z nich je pieseň psychofreak s Willow Smith.

Na rozdiel od popovej tvorby speváčky, táto skladba sa nesie v rockovom štýle. Hudobníčka tu hovorí o odchode zo skupiny Fifth Harmony. V druhej slohe spieva, že členky skupiny neobviňuje z toho, čo sa stalo.

Ďalší umelec, ktorý sa podieľal na albume Familia je Ed Sheeran. Spolu vytvorili skladbu BamBam. Tanečný hit vyšiel mesiac pred vydaním albumu. Umelci už mali raz možnosť spolupracovať pri piesni South of the Border.

Na zozname však nájdete aj iné mená, napríklad Maria Becerra či Yotuel. Zaujímavosťou je, že kubánsky spevák Yotuel zložil pieseň Lola a poslal ju Camile. Song je o dievčati menom Lola a o jeho dospievaní s nedostatkom prostriedkov a príležitostí.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com