Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Alan Murin predstavil prvú pieseň v anglickom jazyku

Napísal na 21. novembra 2021

Novinka Alana Murina ležala v šuplíku niekoľko rokov. Konečne ju predstavil svetu. Ide o prvú vlastnú skladbu, ktorú naspieval po anglicky. V súčasnosti má takmer 25-tisíc zhliadnutí na YouTube.

Alan Murin je na slovenskej scéne už od roku 2019, keď vydal svoju debutovú pieseň Sám sebou. Spieva v štýle new pop a všetky texty si píše sám. Mladý talent má 22 rokov, pochádza z Bratislavy a v Londýne študoval hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo na Point Blank Music School.

Already Gone očami speváka

Alan vníma svoju najnovšiu pieseň ako novú etapu. Po poslednej Alanovej piesni s názvom Idem hore je jeho anglická novinka zmenou nie len v jazyku, ale aj v hlavnej myšlienke, ktorú chce Alan prostredníctvom piesne povedať.

Alan Murin novinka Already Gone
Na svojom instagramovom profile Alan menovite ďakuje ľuďom, ktorí mu pri piesni Already gone pomohli. Zdroj: Instagram.com/profil

Spevák priznáva, že pieseň napísal už pred niekoľkými rokmi.Je to veľmi úprimná výpoveď z môjho milostného života, ktorý som mal pár rokov dozadu. Bolo zaujímavé sa do tých emócií opäť vcítiť, prežívať ich a odznova maľovať obraz, ktorý som už v minulosti namaľoval,“ povedal pre Ruka Hore.

Známe spolupráce

Alan Murin nahral niekoľko piesní s viacerými slovenskými umelcami. Najznámejším duetom je pieseň Bejby Blue, ktorý naspieval so speváčkou Tinou.

Novinka Alana Murina
Bejby Blue má na YouTube už takmer 1 500 000 zhliadnutí. Zdroj: screenshot YouTube

Medzi vydarené spolupráce patrí aj tá s Kalim. Spevákov to spolu zrejme baví, keďže spoločných skladieb majú hneď niekoľko. Ich najväčším spoločným hitom je pieseň Nevadí, ktorá sa nachádza na Kaliho albume Lepší. Najnovší duet týchto dvoch slovenských umelcov vyšiel 1. augusta 2021 a pridal sa k nim aj Čis T. Pieseň sa volá Kým ťa mám a ide o letný hit, ktorý ma na svojom konte už viac ako dva milióny videní.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár