Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Cruella, Black Widow alebo West Side Story: Ktoré filmy ovládnu rok 2021?

Napísal na 20. januára 2021

Disney Live-Action, Disney Animation, Pixar, Marvel, 20th Century a Searchlight zverejnili nové filmy, na ktoré sa môžete tešiť v roku 2021.

Či už vás zaujímajú rozprávky, marvelovky, alebo rodinné filmy, každý si príde na svoje. Na nové filmy sa môžeme tešiť aj tento rok.

V našom zozname nájdete i filmy, ktoré boli pôvodne naplánované na rok 2020, ale kvôli vypuknutiu pandémie koronavírusu bola ich premiéra posunutá alebo ich premiestnili na streamovaciu službu spoločnosti Disney +. Spoločnosť by už v tomto roku mala byť dostupná aj na Slovensku, takže sa máme na čo tešiť.

nové filmy 2021
zdroj: youtube.com

1. Nomadland

Snímka Nomadland mala naplánovanú premiéru už v decembri roku 2020, ale kvôli aktuálnej situácii ju tvorcovia presunuli na 19. februára 2021. Príbeh sleduje nomádku Fern, ktorá sa po ekonomickom kolapse rurálneho mesta v Nevade vyberá na cestu naprieč Západnou Amerikou. Film natočili podľa knihy Jessicy Bruder.

2. Raya and the Last Dragon

Ide o prvú animovanú rozprávku z dielne Disney, ktorá uzrie svetlo sveta v roku 2021. Spoločnosť oznámila, že rozprávku si budete môcť pozrieť na platforme Disney+ v rovnakom čase, ako prebehne marcová premiéra v kinách. Dej rozprávky sa sústreďuje na osamelú bojovníčku Rayu z kráľovstva, v ktorom kedysi draci a ľudia žili v harmónii. Snímka zobrazuje jej cestu, na ktorej vyráža pátrať po poslednom drakovi.

3. The King’s Man

Pôvodná premiéra filmu bola naplánovaná už na február roku 2020. Tá sa prvýkrát presunula na september minulého roka a následne na marec. Tretí, zároveň aj posledný, film trilógie The Kingsman sleduje vznik nezávislej spravodajskej agentúry. Ide o prológ k filmom Kingsman: The Secret Service (2014) a Kingsman: The Golden Circle (2017).

4. Black Widow

Scarlett Johansson už po ôsmykrát vystúpi na plátne ako Natasha Romanoff. Sólový film hrdinky, ktorá pochádza zo série Avengers, bude mať premiéru presne po 11 rokoch, odkedy sa Black Widow objavila po prvýkrát vo filme Iron Man 2.

Film sa odohráva medzi udalosťami filmu Captain America: Civil War z roku 2016 a filmu Avengers: Infinity War z roku 2018, keď sa Natasha Romanoff znovu stretne s niekoľkými starými priateľmi, aby zničili záhadného „záporáka“ menom Taskmaster.

5. Free Guy

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či váš život naozaj ovládate vy, alebo ste len postavička vo videohre?

Ryan Reynolds si vo filme Free Guy zahral úlohu bankára. Po tom, ako banku, v ktorej pracuje, niekoľkýkrát za deň vykradnú, začne uvažovať nad tým, čo sa deje, až si uvedomí, že je postavou vo videohre. Film prvýkrát predstavili v októbri 2019 na Comic Cone a premiéru bude mať tento rok v máji.

6. Cruella

Divákmi milovaná Emma Stone sa predstaví v novej adaptácií filmu 101 dalmatíncov ako Cruella de Vil. Film sa bude odohrávať v 70. rokoch a hlavnou hviezdou módneho priemyslu bude Emma Thompson, ktorá si pod svoje krídla vezme Cruellu alias Estellu. Upútavka vyvolala u fanúšikov zmiešané pocity, keďže pôvodne detský film nabral hororový podtón. Premiéra je naplánovaná na máj 2021.

7. Luca

Mladý Luca trávi prázdniny na Talianskej riviére so svojim najlepším kamarátom, ktorý je, zhodou okolností, morská príšera z iného sveta. Režisérom filmu je nominant na Oscara, Enrico Casarosa, ktorý v tlačovej správe uviedol: „Toto je pre mňa hlboko osobný príbeh nielen preto, že sa odohráva na Talianskej riviére, kde som vyrastal, ale aj preto, že jadrom tohto filmu je oslava priateľstva. Priateľstvá z detstva často určujú smer, ktorým sa chceme vybrať , a práve tieto putá sú jadrom nášho príbehu.“

8. Jungle Cruise

Ak sa vám Dwayne Johnson pozdával v sérií Jumanji, určite si nemôžete nechať ujsť ani tento film. Autor snímky Glenn Ficarra prichádza s príbehom kapitána Franka a mladej Lily Houghton, ktorý je inšpirovaný jazdou v zábavnom parku Disneyland. Atrakciou je malý čln, ktorý prevedie skupinu cestujúcich džungľou, ktorá je plná nebezpečných zvierat a plazov. Premiéra filmu je naplánovaná na júl 2021.

9. The Beatles: Get Back

Spoločnosť Disney v marci 2020 oznámila, že získala distribučné práva na dokumentárny film The Beatles: Get Back od Petera Jacksona. Podľa tlačovej správy pôjde o pohľad do zákulisia výroby albumu „Let It Be“ a posledného živého koncertu v londýnskej štvrti Savile Row. Film natočili pomocou viac ako 55-hodinových, doposiaľ nezverejnených, záznamov, ktoré nakrútil Michael Lindsay-Hogg v roku 1969. Vo filme tiež zaznie zostrih zo 140 hodín zvukových záznamov, ktoré vznikli počas prípravy albumu.

10. Death on Nile

Ide o filmovú adaptáciu knihy Agathy Christie. V hlavných úlohách sa predstavia Gal Gadot, Letitia Wright, Armie Hammer, Kenneth Branagh a Tom Batemanom. Snímka mala byť pôvodne uvedená v roku 2020, avšak jej premiéra sa presunula na tento rok.

Prázdniny belgického detektíva Hercula Poirota, ktorý ich trávi na palube riečneho parníka, sa zmenia na hrôzostrašné pátranie po vrahovi. Príbeh o neskrotnej vášni a žiarlivosti sa nachádza v krajine rozsiahlych vyhliadok na egyptskú púšť a majestátnych pyramíd v Gíze. Film predstavuje divákom skupinu bezchybne oblečených cestovateľov a dostatok zlých zvratov, ktoré vás nechajú hádať až do posledného šokujúceho rozuzlenia.

11. Eternals

Nečakaná tragédia prinúti prastarých mimozemšťanov, ktorí žijú na Zemi v utajení už po tisíce rokov, aby sa po udalostiach, ktoré sa udiali vo filme Avengers: End Game, znovu spojili s najstarším nepriateľom ľudstva.

Disney a Marvel veria, že toto môže byť ich ďalší úspech, akým bola napríklad aj séria Guardians of the Galaxy. Premiéra je naplánovaná na november 2021 a diváci sa môžu tešiť na hercov ako Kit Harrington, Richard Madden, Salma Hayek a Angelina Jolie.

12. Encanto

Ďalšia animovaná rozprávka z dielne Disney je o Madrigaloch, ktorí žijú v horách Kolumbie na čarovnom mieste zvanom Encanto. Práve tu bolo každé z detí požehnané silou, teda až na jedno, ktoré sa volá Mirabel. Keď je kúzlo, ktoré obklopuje Encanto v nebezpečenstve, Mirabel je jediná osoba, ktorá môže zachrániť jej rodinu.

Režisérom filmu je Byron Howard, ktorý režíroval Disney rozprávky ako Zootopia a Na Vlásku. Hudbu napísal herec a skladateľ Lin-Manuela Miranda.

13. West Side Story

Novodobá prerábka filmu z roku 1961 sa točí okolo dvoch zaľúbených milencov z bojujúcich pouličných gangov v New Yorku v 50. rokoch. Režisérom a producentom filmu je Steven Spielberg.

Ansela Elgorta a Rachel Zegler uvidíme v hlavných úlohách ako Tonyho a Mariu. Medzi účinkujúcimi je tiež Rita Moreno, ktorá si zahrala v pôvodnom filme Anitu, kamarátku Marie. Pôvodná premiéra bola naplánovaná na december 2020, ale nakoniec ju presunuli na rok 2021.

Zdroje: insider.com, disney.com, youtube.com, rottentomatoes.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár