Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vitajte v The Show. Urobte si pohodlie a vychutnajte si hlas Nialla Horana

Napísal na 26. júna 2023

Tri roky dlhého čakania sa skončili. Nový album The Show od Nialla Horana sa konečne dostal na svet a spevák nezabudol pridať ani dátumy jeho pripravovaného turné. Niall prezradil viac o svojej tvorbe, o tom, čo ho ovplyvnilo a ako on sám vníma svoje dielo.

Ak ste milovníkom írskeho speváka Nialla Horana, pravdepodobne ste už od roku 2020 čakali na jeho novú hudbu. Svoj veľký návrat uskutočnil na začiatku tohto roka s vyznaním lásky v piesni Heaven. Na konci apríla odľahčil čakanie ďalším singlom Meltdown, ktorý hovorí o téme mentálneho zdravia a pootvoril dvere do širokého spektra tém v novom albume.

The Show od Nialla Horana
Nový album The Show prináša 10 skladieb. Zdroj: niallhoran.com

Tvorba počas pandémie

Niallov tretí štúdiový album The Show uzrel svetlo sveta 9. júna a podľa jeho slov ho veľmi ovplyvnila pandémia. Začal na ňom totižto pracovať ešte v marci v roku 2020, čo bolo potom, ako vydal svoj druhý album Heartbreak Weather. Ten ale nemohol pre opatrenia promovať a zrušil aj pripravované turné. „Počas pandémie prišiel čas, kedy som mal voľno po prvýkrát počas svojej kariéry. Teda voľno, ktoré trvalo viac ako 12 dní,” povedal írsky umelec v americkej rannej šou Today.

Album The Show od Nialla Horana obsahuje celkovo 10 piesní. Spevák v nich hovorí o živote podľa seba a nie podľa očakávaní ostatných alebo o priam magnetickej láske. V diele o sebe prezradil, že má doktorát v utekaní od problémov.

Úvodná pieseň, tiež s názvom The Show, pokladá poslucháčovi otázku: „Keby bolo všetko jednoduché, ako by sme sa poučili? Odkazuje tým aj na to, že on sám sa vždy snaží nájsť niečo dobré aj na zlej situácií. Táto pieseň bola zároveň prvou z albumu, na ktorej začal pracovať.

V rozhovore pre American Songwriter Niall Horan prezradil, že dlhší čas, ktorý mu pandémia pri skladaní piesní poskytla, je cítiť v celom albume. „Znie menej vystresovane,” vyjadril sa Niall k zbierke. Bývalý člen One Direction pri porovnávaní The Show s jeho predchádzajúcim albumom poznamenal, že jeho najnovšie dielo znie viac dospelo. „Myslím si, že to znie ako album, ktorý by vydal 29 ročný človek,” dodal.

Niall Horan tvrdí, že on a jeho fanúšikovia majú spolu vrúcny vzťah. Umelec ich začal nazývať Lovers a zásobuje ich množstvom materiálu na sociálnych sieťach, a to aktuálne najviac najmä na TikToku. Nedávno oznámil, že sa s nimi chce stretnúť osobne a zverejnil dátumy svojho budúcoročného turné. Začiatok jeho koncertovania bude vo februári 2024 a zakončí ho v júli toho istého roku. Na Slovensko nezavíta ale milovníci si ho môžu ísť vypočuť do susedného Poľska.