Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina ABBA sa vracia po 40 rokoch

Napísal na 20. novembra 2021

Od rozpadu kapely ABBA prešlo veľa času, znova sa však stretli a vytvorili album s názvom Voyage.

Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid — toto sú mená členov svetoznámej švédskej skupiny ABBA, ktorá sa rozpadla v roku 1982. Po rokoch plánovania sa členovia skupiny stretli so zámerom vytvoriť nový album. V septembri oznámili vydanie albumu Voyage, ktorý následne vyšiel 5. novembra 2021.

Ako prvý singel z albumu uverejnili I Still Have Faith in You a hneď za ním pieseň Don’t Shut Me Down, ktoré sa stali hitmi tohto albumu. O niečo neskôr publikovali aj zvyšných 8 piesní. „Už sa nikdy neobjavíme na pódiu. Jednoducho už nie je žiadna motivácia znova sa dať dokopy,“ povedal člen skupiny Björn Ulvaeus. Opak sa však stal pravdou.

V máji v roku 2022 má skupina v Londýne naplánovaný koncert, kde predstavia svojich ABBAtars. Ide o digitálnych avatarov vytvorených pomocou rovnakej technológie, ako filmy Hviezdne vojny alebo Pán Prsteňov. Pri ich vytváraní skupina spolupracovala so spoločnosťou režiséra Hviezdnych vojen Georgea Lucasa.

Ukážka hologramov, ktoré budú na koncerte.
Ukážka hologramov, ktoré budú na koncerte. Zdroj: Instagram/abba

Týchto digitálnych avatarov alebo tiež aj hologramy, vytvorili tak, aby vyzerali ako členovia skupiny z roku 1979. Na koncerte odohrajú piesne z nového albumu Voyage ako za starých čias — koncert plný tanca, spevu a jedinečnej atmosféry. Trailer k tomuto koncertu si môžete pozrieť na ich oficiálnom Instagrame.

Na koncerte okrem nového albumu skupina odspieva aj svoje najväčšie hity, ako napríklad Mamma Mia, Dancing Queen alebo Chiquitita. Odznie tiež mnoho ďalších piesní z albumov ABBA: Greatest Hits z roku 1975 a ABBA Gold: Greatest Hits, ktorý vydali v roku 1992. Do albumu ABBA Gold: Greatest Hits vybrali ich najväčšie hity a vďaka tomu predali viac ako 30 miliónov kusov, čo z albumu spravilo jeden z celosvetovo najpredávanejších.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár