Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Spomínate si na legendárny Central Perk, Unagi či vianočného pásavca? Po 17 rokoch budú Priatelia späť

Napísal na 2. mája 2021

Návrat Priateľov spomínali tvorcovia už vo februári minulého roku. Aj napriek tomu, že sa nakrúcanie kvôli koronavírusu posunulo skoro o rok, newyorská partia kamarátov z obľúbeného seriálu 90. rokov chystá comeback cez streamovaciu službu HBO Max.

Vracajú sa všetci – Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. Nakrúca sa na rovnakom mieste ako predtým, a to vo filmových štúdiách Warner Bros., v meste Burbank v Kalifornii. Rozdiel však bude v tom, že budú hrať sami za seba bez nejakých scenárov. Tak sa na začiatku apríla vyjadril David Schwimmer alias seriálový Ross Geller v šou Grahama Nortona.

Spolu so známym hereckým obsadením sa vracajú aj pôvodní výkonní producenti Marta Kaufmann a David Crane. Televízna sieť HBO Max zatiaľ neohlásila dátum premiéry, pretože z hľadiska bezpečnosti je teraz akákoľvek filmová produkcia náročnejšia. Môžeme sa však tešiť na zábery zo zákulisia, ikonické rekvizity a kúsky, vďaka ktorým Priateľov obľubovali diváci po celom svete.

Aj keď je návrat Priateľov pre ich fanúšikov úžasná správa, zatiaľ sa toho vie veľmi málo. Pôvodný plán bol nakrúcať ako za starých čias – so živým publikom v štúdiu. To sa však kvôli pandémii nemohlo uskutočniť. Premiéru by sme však mohli očakávať niekedy začiatkom tohto leta.

Znelka Priateľov. Zdroj: YouTube

Televízna klasika z prelomu storočí

Seriál Priatelia je jedným z najlepšie hodnotených televíznych seriálov. Je víťazom niekoľkých Zlatých glóbusov a cien Emmy. Vysielali sa od septembra 1994 do mája 2004, majú 10 sérií a 236 častí. Počas desiatich sérií sa v hosťujúcich úlohách objavilo veľa známych hollywoodskych tvárí, napríklad Brad Pitt, George Clooney, Ben Stiller či Julia Roberts.

Znelkou seriálu je veselá pesnička I’ll Be There For You od skupiny The Rembrandts, ktorú však podľa Courtney Cox všetci hlavní protagonisti neznášajú. Seriál patrí medzi päť najsledovanejších seriálov všetkých čias, čo podčiarkuje fakt, že na premiéru poslednej epizódy sa v máji 2004 pozeralo vyše 50 miliónov divákov.

Zdroje: Instagram, glamour.com, ew.com, strategie.hnonline.sk, csfd.cz, YouTube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár