Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Za jeden film zarobili desiatky miliónov: Najzárobkovejšia úloha na svete vás možno prekvapí

Napísal na 22. marca 2021

Je úplne bežné, že herci z amerického Hollywoodu zarábajú za svoje slávne úlohy vo filmoch milióny dolárov. V tomto článku si predstavíme 10 najlepšie platených filmových rolí všetkých čias.

Najzárobkovejšia úloha sa blíži k hranici 85 miliónov dolárov. Koho tipujete na špici rebríčka?

10. Johny Depp – Piráti z Karibiku: V neznámych vodách (46.1 mil. $)

Na desiatom mieste sa umiestnila obľúbená postava Jacka Sparrowa. Pokračovanie výbornej trilógie Gora Verbinskeho síce nezožala veľký komerčný úspech, herci si na ňom doslova zmlsli. Navyše, štvrtý Piráti z Karibiku sú ešte doteraz najdrahším filmom histórie (ak nezarátame náklady spojené s reklamou a propagáciou).

9. Tom Hanks – Forrest Gump (50.5 mil. $)

Celosvetovo mimoriadne obľúbená úloha Toma Hanksa ako Forresta Gumpa vyniesla predstaviteľovi viac ako 50 miliónový balík. Neboli mu však vyplatené jednorazovo. Nakoľko mal so štúdiom uzatvorenú zmluvu s určitým percentuálnym podielom z tržieb a predaja práv, je možné, že táto suma bude v budúcnosti ešte stúpať.

8. Adam Sandler – Zmluva s Netflixom (51.6 mil. $)

Komediálny herec Adam Sandler uzatvoril ešte v roku 2014 zmluvu s Netflixom. Teraz, o sedem rokov neskôr, sa jeho priemerný zárobok pohybuje na hodnote 51 miliónov dolárov. Najzárobkovejšia úloha z nich je predstavená vo filme Murder Mystery, kde si s Jennifer Aniston zahrali vyšetrovateľov vraždy v rodinke zbohatlíkov.

7. Harrison Ford – Indiana Jones: Kráľovstvo kryštálovej lebky (55.3 mil. $)

Aj keď Harrison Ford najprv nechcel nakrúcať štvrtú časť Indiana Jonesa, napokon prikývol. Zrejme každého, aj samotného Forda, presvedčila suma 55 miliónov dolárov. Film sa však úspechu nedočkal a na piaty diel čakáme už niekoľko rokov. Len si predstavme, koľko by museli Harrisonovi ponúknuť tentokrát.

6. Johnny Depp – Alica v krajine zázrakov (55.4 mil. $)

Žiadny herec nestvárnil pre Tima Burtona toľko úloh ako práve Johnny Depp. Aj vďaka role Klobúčnika v novej Alici v krajine zázrakov si prišiel na pekný balík peňazí. Tento šialený krajčír je zároveň aj Deppova najlepšie platená úloha a to aj vďaka vysokému zárobku samotného filmu. Johnnymu je rozhodne čo závidieť.

5. Sandra Bullock – Gravitácia (59 mil. $)

Sandra Bullock mala zaujímavo nastavenú zmluvu v Gravitácii. Za nakrúcanie si odniesla „len 15 miliónov dolárov“, mala však nárok na 15 % z celosvetových tržieb. Vďaka tomu sa jej zárobok vyšplhal na takmer 60 miliónov a stále to nemusí byť konečná suma. Film okrem vysokého zárobku získal aj 7 Oscarov a Sandra si odniesla nomináciu za svoj herecký výkon.

4. Robert Downey Jr. – Avengers: Infinity War (62.6 mil. $)

Iron Man je zrejme najobľúbenejšia postava Marvel Cinematic Universe. Jeho predstaviteľ Robert Downey Jr. si z Disney, ktorý MCU vlastní, urobil doslova zlatú baňu. Downeyho najzárobkovejšia úloha v tomto universe je stvárnenie železného muža v Avengers: Infinity War, ktorý v kinách zarobil dve miliardy dolárov.

3. Tom Cruise – Mission Impossible 4 (62.7 mil. $)

Na podobnú sumu ako samotný Downey si prišiel aj Tom Cruise za úlohy Ethana Hunta vo štvrtom Mission Impossible. Ak si všimneme, najdrahšie filmy zo série sú vždy štvrté pokračovania (vrátane Infinity War), pretože po úspechu pôvodnej trilógie chcú diváci viac a viac si pýtajú aj samotní herci. Tom Cruise nie je výnimkou. On si však okrem herectva pýta aj peniaze za kaskadérske kúsky.

2. Keanu Reeves – Matrix (70.1 mil. $)

Z 90. rokov tu máme ešte jeden film. Miláčik ženského, ale aj mužského publika Keanu Reeves si za sci-fi klasiku Matrix zarobil neuveriteľných 70 miliónov dolárov. Rovnako ako Hanksovi, aj Reevesovi pomohli predaje fyzických nosičov a predaj práv. Radšej ani nechcime vedieť, kam by sa to číslo vyšplhalo, keby sme zarátali aj zvyšné dve pokračovania.

1. Will Smith – Muži v čiernom 3 (84.3 mil. $)

A máme tu víťaza. Desať rokov po dvojke oznámili tretiu časť sci-fi komédie Muži v čiernom. Tá sa dočkala ako kasového, tak aj diváckeho úspechu. Willovi Smithovi sa určite na nakrúcanie spomína len v dobrom, pretože za úlohu agenta J zarobil spoločne s právami na film závratných 84 miliónov dolárov.

Zdroj: Top Trending


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár