Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najočakávanejšie seriály pre rok 2023: The Last of Us, Witcher a ďalšie novinky

Napísal na 18. januára 2023

V roku 2022 vyšlo mnoho vysoko hodnotených a sledovaných seriálov. Streamovacie platformy avizujú, že v tomto roku by tomu nemalo byť inak. Prinášame vám tie najočakávanejšie seriály pre rok 2023.

S novým rokom prichádzajú aj nové filmy a nové série vašich obľúbených seriálov. Tak ako každý rok, si pre nás filmové štúdia pripravili pokračovanie rôznych úspešných diel. Nedočkavo čakáte na ďalšiu sériu? Pozrite si, či medzi pripravovanými novinkami bude aj váš dlho očakávaný favorit.

The Last of Us

Hneď v januári ponúkne HBO dlho očakávanú seriálovú adaptáciu populárnej hry s názvom The Last of Us, od spoločnosti Naughty Dog. Seriál bude mať premiéru na streamovacej službe HBO už 15. januára. O podobu seriálu sa postarali Craig Mazin, ktorý stojí aj za seriálom Černobyľ, a Neil Druckmann, ktorý je tvorcom hry samotnej.

Dej seriálu sa odohráva v apokalyptickej budúcnosti, kde sa ľudstvo musí vyrovnať s pandémiou, ktorá zabila väčšinu populácie. Hlavným hrdinom je Joel, ktorého stvárni známy herec Pedro Pascal. Zahral si aj v seriáloch ako sú Narcos, Mandalorian alebo aj Hra o tróny. Druhou hlavnou postavou je Ellie, mladé dievča, ktoré môže byť kľúčom k vakcíne. Hrať ju bude herečka Bella Ramsey, ktorá rovnako ako Pedro Pascal, hrala v seriáli Hra o tróny.

Mandalorian

Tretie pokračovanie úspešného seriálu z dielne Disney príde už v marci tohto roka. Seriál sa odohráva vo svete Star Wars, ktorý sa najbližší rok rozšíri aj o seriál Ahsoka. Dátum vydania je však zatiaľ neznámy. Hlavného hrdinu Mandaloriana hrá, rovnako ako pri seriáli the Last of Us, herec Pedro Pascal.

Gen V

Je to spinoff populárneho seriálu The Boys, ktorý má ukázať príbeh mladých superhrdinov, a to v štýle Hry o život. Rovnako ako v seriáli The Boys by nemala chýbať akcia, humor a poriadna dávka krvi. Seriál by sa na streamovacej platforme Amazon Prime mal objaviť v roku 2023, presnejší dátum zatiaľ neuviedli. Sľubujú však, že v blízkej dobe po jej odvysielaní by mala vyjsť aj štvrtá séria.

Zaklínač

Tretieho pokračovania známeho seriálu Zaklínač podľa knihy a hry sa dočkáme už tento rok. Je posledným, v ktorom uvidíme herca Henryho Cavilla, pretože z roly Geralta odstúpil. Seriál by sa na Netflixe mal objaviť niekedy počas leta tohto roka.

Príbeh by mal sledovať udalosti zo štvrtej časti knihy s názvom Čas opovrhnutia. Aj keď si seriál našiel svoje publikum, mnohí sú z neho sklamaní a sťažujú sa na rozdiely s knižným spracovaním. V decembri sme mohli vidieť aj seriál Witcher: Blood Origin, ktorý fanúšikovia sveta Zaklínača odpísali. Na Rotten tomatoes si od kritikov, rovnako tak ako aj od divákov, odniesol veľmi nízke skóre.

That ’90s Show

That ’90s Show je očakávaným seriálom pre fanúšikov That ’70s Show a pre tých, ktorí majú radi nostalgiu 90-tych rokov. V seriály by sa mali objaviť aj hlavné postavy z pôvodného seriálu. Môžeme sa teda tešiť na hercov, ako je napríklad Mila Kunis, Ashton Kutcher a mnoho ďalších. Termín premiéry pre Netflix bol stanovený na 19. januára.

Činiť sa bude aj Marvel

V roku 2023 si pre nás Disney+ pripravilo tri seriály zo sveta superhrdinov. Ako prvý si budeme môcť pozrieť seriál Secret Invasion, kde hlavnú rolu stvárni Samuel L. Jacskon ako Nick Fury. Okrem neho by sa v seriáli malo ukázať množstvo krátkych medailónov postáv a hercov. Seriál by mal na streamovaciu službu doraziť už na jar. Presnejší dátum tvorcovia zatiaľ neuviedli. Ďalšou novinkou zo sveta Marvelu bude aj seriál IronHeart na jeseň tohto roka a Agatha: Coven of Chaos v zime.

Začiatkom roka sa môžeme tešiť na pokračovanie animovaného seriálu What If…? a aj ďalšiu sériu Lokiho, ktorý vyjde niekedy počas leta 2023.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár