Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

5 hudobných prerábok, ktoré sú rovnako skvelé ako originály

Napísal na 18. mája 2021

Lorde dostala pochvalu od samotného autora a novodobá verzia Sweather Weather vás roztancuje. Poznáte najlepšie prerábky piesní?

Každý z nás má obľúbenú pesničku, ktorú si púšťa nonstop. Keď sa dozvieme, že iný interpret túto pieseň prespieval, zvyčajne sa bojíme, čo z toho vznikne. Pri týchto coveroch sa obávať nemusíte. Vypočujte si najlepšie prerábky piesní, ktoré sme pre vás vybrali.

1. Why’d You Only Call Me When You’re High?

Originál tejto skladby pochádza od anglickej skupiny Arctic Monkeys, ale Miley Cyrus sa s ním naozaj vyhrala. Pieseň spievala počas vystúpenia v televízii MTV a skvele sa pri tom zabávala. Spievala síce aj ďalšie piesne, ale pri tejto sa naplno prejavil jej talent a úžasný, silný hlas. Jej verzia pesničky obletela médiá a Miley dostala mnoho chvály, ktorá jej právom patrí.

2. No Roots

Táto pieseň od speváčky Alice Merton valcovala hudobné rebríčky pár rokov dozadu a vtedy sa jej prerábky ujala aj austrálska skupina 5 Seconds of Summer. Pieseň sa im skvele podarila a každý si podupkával a spieval spolu s nimi.

3. Put Your Records On

Táto pieseň je v súčasnosti veľmi populárna a mnoho ľudí si myslelo, že Ritt Momney túto pieseň sám zložil. Pravda je však iná. Je to len cover na pieseň od Corinne Bailey Rae. Spevák do melódie pridal ešte zopár „zlepšovákov“, ktoré ju pekne oživili a vďaka tomu je cover ešte lepší, než originál.

4. Everybody Wants To Rule The World

Tento cover naspievala Lorde speváčka ako soundtrack k filmu Hry o život: Skúška ohňom. Speváčka prerobila veselú pieseň na temnú, priam až desivú verziu, ktorá sa do filmu výborne hodí.

Pre tých, ktorí tento film nevideli, možno ju budete poznať z hry Assassin’s Creed, kde sa táto verzia piesne tiež objavila. Autor originálnej piesne pochválil Lorde za to, ako skvele dokázala zbaviť pieseň všetkých veselých prvkov a pridať do nej svoj vlastný štýl.

5. Sweater Weather

DJ Gaullin a spevák Julian Perretta spolu prerobili pieseň americkej skupiny The Neighbourhood a podaril sa im výborný tanečný hit, ktorý vás roztancuje a zlepší vám náladu. Táto pieseň je ako stvorená na počúvanie v aute cestou na pláž, aj keď si tú pláž môžeme teraz len predstavovať.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár