Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Netflix, Apple TV+ či HBO GO? Toto je najlepšia streamovacia služba pre vás

Napísal na 19. novembra 2020

Na našom trhu ja aktuálne veľké množstvo streamovacích služieb. Vybrať si tú správnu môže byť zložitejšie, ako si myslíte.

Netflix

Asi nie je pochýb, že táto streamovacia služba je najpopulárnejšia. Aktuálne sa číslo odoberateľov celosvetovo blíži k hranici 200 miliónov. Navyše ponúka najväčšiu knižnicu filmov a seriálov, a to najmä z vlastnej produkcie.

Za najobľúbenejšie sa považujú seriály Stranger Things, House of Cards, nemecký Dark, Fincherov Mindhunter či oceňovaný britský epos The Crown. Z filmovej tvorby môžeme odporučiť oscarovky ako Roma, Marriage Story alebo nový Mank.

Ak si predplatíte Netflix, môžete ho sledovať na štyroch zariadeniach naraz, preto je skvelou voľbou pre rodinu alebo partiu priateľov. Svoju aplikáciu ponúka na Smart TV, počítačoch, mobiloch či tabletoch.

Na Slovensku máme aktuálne českú lokalizáciu, takmer všetky tituly teda nájdeme minimálne s českými titulkami. Netflix ponúka aj domácu tvorbu vrátane obľúbených domácich klasík v originálnom českom a slovenskom znení.

Za kvalitu sa však platí. Najlacnejšie predplatné stojí 7,99 €, pozerať len v HD kvalite. Za 9,99 € ponúka tento gigant Full HD a pri najdrahšom balíku za 11,99 dostanete 4K rozlíšenie a priestorový zvuk.

HBO GO

Prvá veľká streamovacia služba u náš bola HBO. Tá okrem televíznej stanice ponúka internetovú knižnicu, ktorú si dokážete prezrieť aj bez predplatného.

HBO GO je známe kompletnou českou lokalizáciou, všetky tituly ponúkajú české titulky a väčšina z nich dokonca aj český dabing. Mnohí preto vravia, že HBO je najlepšia streamovacia služba u nás.

Podobne ako pri Netflixe, aj HBO môžete sledovať na viacerých zariadeniach naraz. Problémom pre niektorých môže byť absencia 4K kvality či priestorového zvuku.

Medzi populárne HBO tituly zaraďujeme Game of Thrones, Westworld, Band of Brothers či nový Chernobyl. V ponuke filmov nájdete najnovšie blockbustery, ako Joker, Ježko Sonic, Volanie divočiny alebo horor To.

HBO je príjemnou voľbou aj pre vaše peňaženky. Za mesiac zaplatíte 5,99 €, pričom sa nemusíte starať o kvalitu obrazu či zvuku – všetko dostanete v plnom Full HD rozlíšení.

Apple TV+

Koncom minulého roka k nám zavítal nováčik v tomto priemysle, spoločnosť Apple. Tá prekvapila úspešným štartom a skvelým pomerom ceny a kvality ponuky.

V knižnici Apple TV+ nájdete najmä originálnu tvorbu, teda oceňované seriály Defending Jacob, See s Jasonom Momoom alebo The Morning Show s Jennifer Aniston. Z filmovej tvorby ponúka zväčša VOD tituly, napríklad Hanksov vojnový Greyhound.

Apple TV+ sa snaží prilákať divákov najmä kupovaním práv na filmy, ktoré nemajú možnosť premietania v kinách. Aktuálne rokuje o kúpe nového Jamesa Bonda s podtitulom No Time to Die.

Za streamovanie v 4K zaplatíte len 4,99 € mesačne. Ak si však kúpite produkt od tejto spoločnosti, automaticky dostanete ročné predplatné, čo znie ako celkom fajn obchod. V prípade, že hľadáte najlacnejší variant, Apple je najlepšia streamovacia služba priamo pre vás.

Amazon Prime Video

Amazon mal vždy bližšie k USA ako k Európe. Už nejaký čas je možné predplatiť si ho aj u nás. Väčšinu však odradí absencia českých titulkov. Tie majú len vybrané filmy či seriály a nájsť ich môže byť skutočné umenie.

Ak hľadáte obrovskú knižnicu známych titulov a rozumiete dobre po anglicky, toto môže byť cesta. Amazon Prime Video ponúka relácie The Grand Tour (od tvorcov Top Gear), obľúbené American Gods či šialených superhrdinov v The Boys.

Medzi filmami tu nájdete Snyderovku The Watchmen, E.T., Star Trek, Transformers či Oblivion s Tomom Criusom. Amazon tiež ponúka 4K kvalitu pri mnohých tituloch.

Okrem toho, že si môžete službu vyskúšať na sedem dní zadarmo, má tiež otvorenú knižnicu bez registrácie. Ak sa pre Amazon nakoniec rozhodnete, mesačne vás to bude stáť 5,99 €, čo je prijateľná cena za pomerne veľký výber.

Disney+

Disney sa už počas minuloročného štartu pasoval titulom „najlepšia streamovacia služba“. Počas prvého roka si získal priazeň 60 miliónov ľudí a neustále rastie.

V roku 2021 plánuje Disney+ konečne zavítať aj k nám a ponúknuť kompletnú slovenskú lokalizáciu. Ak by mu tento plán vyšiel, pravdepodobne by zožal obrovský úspech.

Rodinne zameraná služba ponúka kompletnú ponuku originálnych 2D animmákov, Star Wars, Pixar, Marvel a National Geographic. Tu si skutočne každý nájde to svoje.

Okrem originálnych seriálov, vrátane skvelého The Mandalorian, ponúka aj filmy. Za spomenutie stojí nová Mulan, hudobné Clouds či chystaná vianočná pixarovka Soul.

Jednotná mesačná cena na Slovensku bude 6,99 €, pričom sa dočkáme aj 4k kvality či priestorového zvuku. Disney pravdepodobne zamieša karty na trhu a mnohé rodiny s deťmi budú ponukou nadšené.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár