Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na UCM vzniklo prvé špecializované stredisko elektronických športov Red Bull Gaming Hub

Napísal na 14. marca 2023

TRNAVA. V priestoroch Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave vzniklo prvé špecializované stredisko pre elektronické športy. Slúžiť bude pre tréning e-športových tímov, výučbu, ale aj podujatia a e-športové turnaje.

Stredisko ponúka špičkové vybavenie a príležitosť pre tréning elektronických športov, organizovanie turnajov a ich živé vysielanie. Zároveň vytvára príležitosť pre študentov študijného programu Teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave absolvovať elektronické športy ako voliteľný predmet v nových a zmodernizovaných priestoroch.

„Elektronické športy v dnešnej dobe patria nielen medzi populárne voľnočasové aktivity, ale aj medzi elitné zamestnania. Čoraz populárnejšie sa však stáva aj ich živé vysielanie. Milióny ľudí na celom svete dnes sledujú, ako najlepší hráči sveta hrajú hry, vďaka ktorým zarábajú milióny dolárov alebo eur,“ uviedol Michal Kabát z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorý sa výučbe elektronických športov venuje.

Hranie hier však prináša aj možnosť rozvíjať organizačné schopnosti a tzv. mäkké zručnosti. Študenti sa okrem toho učia zvládať emócie a pracovať v tíme, čo môžu uplatniť v rôznych profesiách. Taktiež im pomôžu pri kariére v hernom priemysle, ako aj mimoškolských aktivitách.

„Elektronické športy vnímame ako príležitosť pre rozvoj týchto zručností. Chceme sa venovať mladým talentom, podporovať ich a spolupracovať aj so širšou verejnosťou, komunitou odborníkov a prepájať akademické prostredie s praxou,“ doplnil Kabát.

UCM e-gamingový tím TEDI Bears. Zdroj: fmk.sk

Spolupráca troch inštitúcií

Stredisko vzniklo v spolupráci s Red Bull Slovensko, spoločnosťou Lancraft a FMK UCM v Trnave. Ide o prvé stredisko tohto druhu na Slovensku. Podobné strediská sú vybudované napríklad na univerzitách v Toronte alebo Litve.

FMK UCM v Trnave patrí k európskym univerzitám, na ktorých študenti skúmajú digitálne i klasické hry, ich psychológiu, marketing či tvorbu. Napriek primárne teoretickému zameraniu poskytuje študijný program Teória digitálnych hier poslucháčom široké spektrum aktivít a predmetov, ktoré rozširujú spektrum ich zručností a uplatniteľnosť v rýchlo expandujúcej oblasti. Väčšina z nich vznikla a funguje na podnet študentov. Niektoré našli dokonca svoje miesto v kalendári pravidelných udalostí a iné priamo v rozvrhu. Okrem toho sa študenti venujú aj vývoju digitálnych hier a ich využitiu v edukačnom procese.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár