Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na MS končíme, USA – Slovensko 5:4pp

Napísal na 12. mája 2015

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti nezvládli záverečné vystúpenie na 79. majstrovstvách sveta v Česku. Favorizovaným Američanom podľahli 5:4 po predĺžení a turnajovú púť zakončili na 9. mieste.

Do zápasu nevykorčuľovali zranení Marko Daňo a Tomáš Jurčo. V bráne sa predstavil Ján Laco, ktorý zápas s Ruskom sledoval zo striedačky.

 Slovákom nevyšiel vstup do zápasu a v 5. minúte prehrávali 2:0. Vladimír Vujtek reagoval rázne, stiahol z brány Laca a po druhý raz na turnaji dostal šancu Július Hudáček.

Američanom sa gólovo darilo a v úvode druhej tretiny zvýšil na rozdiel troch gólov Andres Lee. Veľký obrat rozbehol Marián Gáborík, ktorý v presilovke znížil. V 39. minúte bolo už 4:3, postupne sa presadili Andrej Jánošík a Vladimír Dravecký, ktorí si zároveň pripísali premiérový reprezentačný gól na MS, a taktiež Milan Bartovič. Američania našu eufóriu zrazili hneď v zárodku. Charlie Coyle výborne tečoval nahodený puk a stav bol opäť nerozhodný.

11187219_10152877243608499_8880575455823826336_o

Dramatický zápas dospel až do predĺženia, kde rozhodla vychádzajúca americká hviezda Jack Eichel.

Zápas s Amerikou bol rozlúčkový pre Vladimíra Vůjtka, ktorý na lavičke národného tímu definitívne konči. Slováci na šampionáte končia, Amerika postupuje z prvého mieste v skupine B.

USA – Slovensko 5:4

1:0 Smith (Moore, Arcobello), 2:0 Jones (Eichel, Lewis), 3:0 Lee (Faulk, Bonino), 3:1 Gáborík (Dravecký, Meszároš), 3:2 Jánošík (Gáborík, Sersen), 3:3 Dravecký (Ďaloga, Kopecký), 3:4 Bartovič (Graňák), 4:4 Coyle (Redmond, Lee), 5:4 Eichel

Ohlasy po zápase (zdroj: RTVS):

Vladimír Vůjtek, tréner SR: “Všetky zápasy sme odohrali výsledkovo natesno. Čakali sme však, že v nich získame viac bodov. Napokon by nám nestačili ani tie body s Nórskom, pretože Bielorusi hrali prekvapujúco veľmi dobre, dávali veľa gólov a uhrali 14 bodov ako štvrté mužstvo v skupine, čo som ešte na MS nezažil. Uspokojili ma posledné tri zápasy. S Fínskom sme prehrali až v záverečných deviatich minútach, s Ruskom a USA sme to dotiahli do predĺženia. Máme mužstvo, ktoré vie konnkurovať najlepším, ale niečo málo nám chýbalo…”

Marián Gáborík, útočník SR: “Sledovali sme zápas Nórska a Bieloruskom. Rozprávali sme sa, že bez ohľadu na jeho výsledok musíme zabrať a hrať proti USA pre divákov. Škoda gólu v predĺžení. Mrzí nás, že nám nevyšla rozlúčka s trénerom, ktorý urobil dobrú robotu počas svojho pôsobenia pri reprezentácii. Sme sklamaní, myslím, že diváci si zaslúžili viac zápasov. Kľúčová bola prehra s Nórskom.”

Tomáš Kopecký, kapitán SR: “Chceli sme strašne vyhrať najmä kvôli trénerovi a fanúšikov. Žiaľ, nevyšlo nám to, ale myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Každý sme si povedali za stavu 0:3, že musíme začať hrať, dovtedy to bolo ustráchané. Druhú tretinu sme hrali asi najlepší hokej. Prevláda sklamanie, cieľom bolo štvrťfinále, ale taký je hokej. Niekedy ste hore a niekedy dole.”

Fotky: SITA