Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na čo ísť do kina počas najbližších dní?

Napísal na 27. februára 2014

Pamiatkari

 

The-Monuments-Men-UK-Quad-Poster

Film podľa skutočnej histórie rozpráva o najväčšom love pokladov v histórii. Pamiatkári sú menej známa vojenská jednotka, ktorá pôsobila behom 2. svetovej vojny. Jej úlohou bolo nájasť, zachrániť a vrátiľ európske umelecké poklady, ktoré nakradli nacisti v nimi obsadených krajinách – počnúc dielami Michelangela a Da Viciho až po Van Eycka a Vermeera. Bola to takmer nesplnteľná úloha, ktorá sa často odohrávala za nepriateľskými líniami a pod paľbou nemeckej armády. Tá mala rozkazy tieto poklady zničiť, aby po páde ríše neostalo vôbec nič. Týchto sedem vojakov – pôvodne riaditeľov galérií, kurátorov a historikov umenia – bojuje s časom, aby zabránili zničeniu stáročej európskej histórie. Scenár filmu bol napísaý podľa knihy Robert M. Edsela.

 

 

 

MV5BMTQ1NjAxMDUzN15BMl5BanBnXkFtZTgwOTE5NDM3MDE@._V1_SY1200_CR91,0,630,1200_Veľká oriešková lúpež
Veveričiak Surly a jeho krysí kamarát Buddy majú niečo za lubom. Zima sa nezadržateľne blíži a oni premýšľajú, kde v meste nazhromaždia zásoby. Zúfalá doba si žiada zúfalé činy, a preto sa spoločne so svojimi priateľmi pokúsia vykradnúť obchod s orieškami. Nič ale nie je tak jednoduché, ako sa im na prvý pohľad zdá …

 

 

 

 

Non StopLiam-Neeson2

 

„Každých dvadsať minút jeden pasažier na palube tohto lietadla zomrie.“ Touto SMS správou začína napínavý akčný thriller plný diabolských zvratov, v ktorom si Liam Neeson zahral „vzdušného maršála“ – agenta, zodpovedného za bezpečnosť cestujúcich v lietadle.
Väčšinu svojich všedných pracovných dní trávi Bill Marks tým, že jednoducho sedí v lietadle a dáva pozor. A už to ho dávno nebaví. Neznáša lietanie a všetky s tým spojené otravné fronty a čakanie. Ibaže tentoraz je všetko inak.
Neviditeľný terorista ho počas letu začne bombardovať esemeskami, v ktorých žiada, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 miliónov dolárov. V opačnom prípade každých dvadsať minút niekoho v lietadle zabije. A v tichosti svoje slová doloží činom – v lietadle je nájdená prvá mŕtvola. „Tak čo, už som upútal tvoju pozornosť?“ podpichuje v ďalšej SMS.
Rovnako ako divák, aj Liam Neeson alias agent Bill Marks sa snaží prísť na to, ako neznámy terorista dokáže zabíjať ľudí v letadle bez toho, aby si ktokoľvek čokoľvek všimol. A zatiaľ čo agent rozbehne mrazivý závod s časom, vyjde najavo, že zloduchov účet je vedený na jeho vlastné meno. Je hádam on sám tým vydieračom a únoscom lietadla? Alebo je zase všetko inak? A tým nie sú prekvapujúce dejové zvraty filmu zďaleka vyčerpané…
Vo filme Non-Stop sa Liam Neeson už po druhý raz pracovne stretol s režisérom Jaumeom Collet-Serrom, ktorý ho predtým obsadil do thrilleru Neznámy. Zahral si v ňom muža, ktorý sa prebúdza z kómy a zisťuje, že ho niekto medzičasom pripravil o identitu a celý jeho život. V oboch príbehoch sa hrdina dostáva do situácie, kde mu nikto neverí…
Po jeho boku sa potom na plátne objavia hneď dve sympatické ženy: Julianne Moore a Michelle Dockery, známa z kultového seriálu Panstvo Downtown. Ale môže im naozaj veriť? Radšej nie.
V tomto thrilleri totiž nemôžete veriť nikomu.

Všetky filmy si môžete pozrieť v kine Hviezda: http://www.kinohviezda.trnava.sk/

Zdroj: www.bontonfilm.sk, www.continental-film.sk, www.barracudamovie.sk


Pokračovať v čítaní