Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Myles Smith so skladbou Stargazing hviezdi v každom rebríčku

Napísal na 30. mája 2024

Na vlne úspechu, ktorú mu prinieslo nové EP You Promised a Lifetime, Myles Smith vydáva ďalšiu virálnu skladbu Stargazing. Song zbiera milióny zhliadnutí naprieč všetkými sociálnymi sieťami.

Myles Smith je 25-ročný anglický spevák a textár. Pochádza z mestečka Luton v Spojenom kráľovstve a hudbe sa aktívne venuje od roku 2020. Jeho najväčšou inšpiráciou v tvorbe sú hudobná skupina Green Day a hudobníci Adele, Ed Sheeran či Labrinth. Tvorí popovú hudbu s twistom alternatívnej muziky.

Hudobná kariéra a svetové turné

Jeho hudba sa prvýkrát dostala medzi veľké množstvo poslucháčov v roku 2022, kedy prespieval hity I Found od Amber Run a Sweater Weather od skupiny The Neighbourhood. Tie boli virálne najmä na TikToku, kde získal desiatky miliónov zhliadnutí. Rovnakú marketingovú stratégiu zvolil aj pri ďalších songoch ako My Home či Solo, ktorá má takmer 6,5 milióna zhliadnutí na YouTube.

Myles Smith Stargazing
Jeho doteraz najúspešnejšia skladba Solo má na platforme Spotify cez 86 miliónov prehratí. Zdroj: YouTube/MylesSmithT

Všetku pozornosť publika využil v jeho prospech keď 29. marca tohto roku vydal EP You Promised a Lifetime. Na ňom sa okrem posledných dvoch spomenutých piesní nachádzajú aj skladby Sweet Love, Behind, River a Betting On Us. Tento album vydal v spolupráci s vydavateľstvom Sony Music Entertainment UK.

Na podporu malého albumu urobil svetové turné The Not So (Slightly Less) Lonely Global Tour, ktoré začalo 10. mája. Štartoval v Európe a skončí v Severnej Amerike v novembri. Myles Smith navštívi aj Prahu, Varšavu, Berlín či Amsterdam. Turné má celkovo 53 zastávok a spevák stále pridáva nové dátumy vystúpení.

Najnovšia skladba Stargazing

Novinka vyšla v polovici mája a za necelé 2 týždne sa dostala do niekoľkých hudobných rebríčkov. Poslucháči si ju najviac obľúbili v Austrálii, Kanade, Nemecku, Nórsku či Švédsku. Najvyššie sa umiestnila v Spojenom kráľovstve, a to na 12. mieste a prebojovala sa aj do rebríčku The Billboard 200, kde sa dostala na 42. miesto.

O hlavnej myšlienke piesne sa Smith pre webový portál OfficialCharts vyjadril: „Páči sa mi myšlienka, že človek, do ktorého sa zamilujeme, je tu celý náš život. Prvýkrát som s piesňou Stargazing prišiel začiatkom tohto roka a bolo úžasné sledovať jej cestu.

Skladbu Stargazing Myles Smith napísal spolu s Jesse Fink and Peter Fenn, ktorý ju zabezpečil aj z produkčnej stránky. Na platforme Spotify si vyslúžila už cez 24 miliónov prehratí. Táto novinka sa nenachádza na jeho novom EP a fanúšikovia netrpezlivo čakajú na oznámenie veľkého štúdiového albumu.