Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Taylor Swift, Harry Styles či Seventeen. MTV EMAs 2022 poznajú svojich víťazov

Napísal na 20. novembra 2022

Ani tento rok nebol ukrátený o prestížne udeľovanie cien MTV Europe Music Awards. Uskutočnilo sa 13. novembra v nemeckom meste Düsseldorf a prinieslo so sebou kopu nečakaných víťazov. Na pódiu vystúpili známe mená ako Bebe Rexha, Stormzy alebo Lewis Capaldi.

MTV EMAs boli pôvodne založené ako alternatíva amerických MTV Video Music Awards. Uskutočňujú sa každý november od roku 1994, kedy sa prvýkrát predstavili v Berlíne. Odvtedy prestriedali mestá viacerých európskych štátov. Od roku 2007 môžu výsledky ovplyvniť aj diváci svojím hlasovaním vo všetkých všeobecných kategóriách na webovej stránke MTV.

Po minuloročnom vysielaní z maďarskej Budapešti sa MTV EMAs uskutočnili rekordný šiestykrát, v Nemecku. Večer sprevádzalo duo moderátorov, ktoré tvorila britská speváčka Rita Ora a komik Taika Waititi. Celý ceremoniál vysielala MTV na svojom televíznom kanáli.

Rita Ora a Taika Waititi
Moderátorské duo MTV EMAs 2022 Rita Ora a Taika Waititi. Zdroj: mtvema.com

Vystúpenia

Ako prvý sa ešte pred začatím šou predstavil Armani White so svojimi piesňami Goated a Billie Eilish. Práve song Billie Eilish sa stal virálnym na sociálnej sieti TikTok, čím amerického rapera posunul na priečky rebríčka Billboard Hot 100.

Počas hlavnej šou vystúpila aj ukrajinská rapová skupina Kalush, ktorá minulý rok spustila projekt Kalush Orchestra. Ide o spojenie hip hopu a ľudových prvkov ukrajinskej tradičnej hudby. K pôvodným členom sa pridali  multiinštrumentalisti a sprievodný spevák. Na MTV EMAs vystúpili so songom Stefania, s ktorým vyhrali aj tohtoročnú Eurovíziu.

Na pódium sa celkovo predstavilo 11 vystúpení. Diváci si mohli užiť šou rôznych žánrov. Svoje najnovšie hity zaspievali popové speváčky ako Ava Max, Tate McRae alebo rocková skupina Muse. Poriadnu párty urobili americká speváčka Bebe Rexha a francúzsky DJ David Guetta, ktorí vystúpili s hitom I’m Good, ktorý sampluje singel Blue (Da Ba Dee) od skupiny Eiffel 65 z roku 1998.

Víťazi MTV EMAs 2022

Okrem doteraz známych kategórii boli zavedené dve nové. Prvou je Najlepšie vystúpenie v digitálnom prostredí, ktorú vyhrala kórejská skupina Blackpink v spolupráci s PUBG. Druhou je Najlepšie dlhometrážne video, ktorú vyhrala speváčka Taylor Swift za videoklip All Too Well (10 Minute Version). Taylor okrem tejto ceny vyhrala aj ďalšie tri na čele s Best Artist, čím sa stala najviac oceňovaným umelcom noci.

Ďakovná reč Taylor Swift za jej ocenenia. Zdroj: mtvema.com

Najviac nominovaný bol Harry Styles, ktorý ich mal sedem. Odniesol si domov cenu za Najlepšie vystúpenie naživo. Dominovala aj juhokórejská skupina Seventeen, ktorá si domov odniesla hneď dve ocenenia. Silnú konkurenciu porazila v kategóriách Najlepší nový objav a Najlepšia novinka. Cenu Najlepšia pieseň vyhrala raperka Nicki Minaj za song Super Freaky Girl.

Fanúšikovia, ktorí veľkolepú noc zmeškali, si všetky videá vystúpení a kompletný zoznam víťazov môžu pozrieť na Youtube kanáli MTV UK alebo na hlavnej stránke MTV EMAs.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár